Меню

Зустріч Голови Меджлісу кримськотатарського народу з Уповноваженим із захисту державної мови

03 Листопада 2021
Зустріч  Голови Меджлісу кримськотатарського народу з Уповноваженим із захисту державної мови

3 листопада 2021 року Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в Офісі Меджлісу провів зустріч з Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кремінем, у якої також прийняли участь членкиня Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, керівник Секретаріату Уповноваженого Юрій Зубко, помічники народних депутатів України, фахівці у галузі української та кримськотатарської мов.

Сторони обговорили низку актуальних мовних питань, зокрема, важливості створення відповідних умов для збереження і вивчення державної української та кримськотатарської мов етнічними українцями та кримськими татарами, які проживають в умовах тимчасової окупації РФ Криму, за для збереження їхньої етнічної, мовної та культурної ідентичності.

Розпочинаючи зустріч, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров дав високу оцінку діяльності інституту Уповноваженого із захисту державної мови, зокрема в частині захисту і збереження української мови як державної, а також висловив вдячність мовному Омбудсмену за систематичну взаємодію із фахівцями у галузі кримськотатарської мови, кримськотатарськими експертами під час підготовки відповідних документів, заходів та звітів. У цьому напрямку Рефат Чубаров висловив сподівання на плідне продовження такої взаємодії.

У свою чергу, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь детально поінформував членів Меджлісу кримськотатарського народу щодо діяльності очолюваної ним установи, окресливши ряд пріоритетних завдань на поточний період. При цьому, Тарас Кремінь передав учасникам зустрічі по примірнику річного звіту «Про стан дотримання Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної у 2020 році», напрацьований, серед іншого, у тісній взаємодії із представниками Кримськотатарського ресурсного Центру, який очолює член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, іншими експертами з питань кримськотатарської мови.У цьому контексті особливо відмічено розділ 5. «Огляд щодо обмеження функціонування української мови на окупованих територіях» даного Звіту, зокрема, в частині функціонування державної мови в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, що охопив періоди до та після окупації. Співрозмовниками досягнуті домовленості про продовження двосторонньої взаємодії, зокрема, про спільну роботу над підготовкою чергового річного звіту за поточний 2021 рік за участі представників Меджлісу кримськотатарського народу, експертів, фахівців у галузі української та кримськотатарської мов.

У підсумку зустрічі сторони домовилися про подальшу системну комунікацію між офісами Меджлісу кримськотатарського народу та Уповноваженого із захисту державної мови за для реалізації намічених вагомих мовних ініціатив, що сприятиме не лише збереженню, захисту кримськотатарської мови як мови корінного народу, але й її подальшій популяризації, у т.ч. серед української та кримськотатарської молоді.

Для реалізації узгоджених у ході зустрічі ініціатив, а також здійснення постійних комунікацій створено мобільну робочу групу з числа членів Меджлісу та Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови.