Меню

Зустріч глави Меджлісу Мустафи Джемілєва з Комісаром Європейської комісії з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле

15 Вересня 2011
Зустріч глави Меджлісу Мустафи Джемілєва з Комісаром Європейської комісії з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле

15 вересня 2011 року в офісі Меджлісу кримськотатарського народу Голова Меджлісу, народний депутат України Мустафа Джемілєв прийняв делегацію Європейського Союзу на чолі з Комісаром ЄС з питань розширення та європейської політики добросусідства Штефаном Фюле.

До складу делегації ЄС увійшли глава представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра, член кабінету Комісара ЄС Івона Пьюрко, керівник відділу координації Європейської політики сусідства Мадлен Майоренко, спеціаліст відділу Східного партнерства Європейської служби зовнішньої дії Келін Унгур, прес-секретар Комісара ЄС Анка Падурару , керівник політичного відділу Представництва ЄС в Україні Ханнес Шрайбер, політичний аташе Представництва ЄС в Україні Фабіола Ді Клементе, координатор Спільної ініціативи щодо співпраці в Криму Представництва ЄС в Україні Енцо Дамьяні і прес-секретар Представництва ЄС в Україні Давид Стулік.

З боку Меджлісу кримськотатарського народу у зустрічі також взяли участь перший заступник Голови Меджлісу Рефат Чубаров, керівник Секретаріату Меджлісу Заїр Смедляєв і керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін.

Вітаючи високих гостей, Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв подякував Комісару ЄС Штефану Фюле за його роль у зміцненні довіри і взаєморозуміння між народами і країнами Європи, підкресливши при цьому, що кримськотатарський народ сьогодні справді потребує підтримки міжнародного співтовариства, і, перш за все, європейськими інститутами. «Меджліс кримськотатарського народу високого цінує взаємодію з Європейським союзом і депутатами Європарламенту. Для нас дуже важливий системний і відкритий діалог представницького органу кримськотатарського народу – Меджлісу з усіма інститутами ЄС, що встановився також завдяки Представництву Європейської комісії в Україні », – сказав Мустафа Джемілєв.

В ході розгорнутого діалогу з багатьох питань, пов’язаних з поверненням, облаштуванням і відновленням прав кримськотатарського народу, Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв особливо звернув увагу Комісара ЄС Штефана Фюле на неприйняття парламентом України спеціальних законів, спрямованих на усунення наслідків злочинної депортації кримськотатарського народу, чим ще більше поглиблюється важке становище кримськотатарського народу, значна частина якого, до того ж, все ще продовжує знаходитися у вигнанні.

Звертаючись до Комісара Європейської комісії з питань розширення та європейської політики добросусідства Штефана Фюле, Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв зазначив, що в ситуації, яка склалася, і яка неминуче веде до повного зникнення кримських татар як етносу, міжнародне і європейське співтовариство не може і не повинно залишатися байдужим.

В той же час, продовжив Мустафа Джемілєв, для нас є очевидним, що всебічної допомоги міжнародної спільноти, спрямованої на справедливе вирішення кримськотатарської проблеми, потребує і українська держава, що прагне стати повноправним членом Європейського Союзу.

Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв також детально інформував Комісара ЄС Штефана Фюле про хід підготовки Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.

Продовжуючи тему Міжнародного форуму, перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що на майбутній 5 жовтня 2011 року зустрічі керівництва Меджлісу з главами дипломатичних місій та представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, має бути обговорення концепції Міжнародного форуму. «У ході цієї зустрічі, на яку запрошуються і представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, ми сподіваємося обговорити питання, що можуть бути винесені на розсуд учасниками Міжнародного форуму з метою прийняття своєрідної міжнародної «дорожньої карти », реалізація якої дозволить повністю відновити права кримськотатарського народу. Для нас буде великою підтримкою участь в зазначеній зустрічі Глави Представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейри, – завершив Рефат Чубаров.

Комісар Європейської комісії з питань розширення та європейської політики добросусідства Штефан Фюле відзначив, що результати зустрічей, які відбулися у нього з керівництвом Автономної Республіки Крим, вселяють оптимізм. «Ми отримали запевнення керівництва Ради міністрів автономії в тому, що всі питання розвитку Криму, включаючи реалізацію проектів ЄС в Криму, будуть розглядатися в безпосередньому зв’язку з інтересами і правами національних спільнот Криму», – сказав пан Штефан Фюле.
Комісар ЄС Штефан Фюле підтримав ідею проведення Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні, зазначивши, що будь-які кроки, спрямовані на забезпечення прав людини і прав національних спільнот гідні підтримки. При цьому, Комісар ЄС заявив, що він також проведе консультації щодо питання проведення Міжнародного форуму з усіма зацікавленими сторонами, включаючи ОБСЄ.

Також Комісар ЄС Штефан Фюле висловив думку, що Меджліс кримськотатарського народу знайде можливість «дати чіткий сигнал» українській владі, що необхідність проведення Міжнародного форуму в ситуації на сьогоднішній день є вкрай важливим і необхідним заходом, здатним дати нові імпульси у вирішенні кримськотатарської проблеми.

«Вкрай важливий процес залучення влади до вашої ініціативи, – продовжив Комісар. Що ж до ролі наших організацій, вона вже прописана міжнародним законодавством. Питання ж кримських татар – це в першу чергу відповідальність України та її внутрішній процес ». При цьому, пан Фуле запевнив, що зацікавлений у продовження діалогу з Меджлісом і підкреслив, що європейські інституції завжди на стороні виняткового захисту і просування демократичних прав і свобод