Відкриття класів з кримськотатарською мовою навчання гарантовано законом
Перший кримськотатарський національний клас у загальноосвітній школі села Журавки Сакського району був відкритий в 1993 році. В даний час в школі функціонують 4 класи з кримськотатарською мовою навчання. Однак протягом останніх двох років батьки, що бажають навчати своїх дітей рідною мовою, не можуть домогтися від директора школи відкриття класу з кримськотатарською мовою навчання. Директор, в свою чергу, посилається на нову навчальну програму і Сакську районну адміністрацію.
У середній загальноосвітній школі с.Журавки Сакського району навчаються школярі довколишніх сіл: Долинка, Листове і Журавлі. З 263 учнів даної школи 127 кримські татари. За словами директора школи Айше Білялової, в навчальному закладі крім класів з російською мовою навчання, функціонують чотири класи з кримськотатарською та два класи з українською мовами навчання. «Як і минулого року, – пояснює директор, – в цьому році також немає можливості для відкриття класу з навчанням кримськотатарською мовою».
Сьогодні в школі немає рекомендованого оголошення про набір в новому навчальному році в класи з трьома мовами ((кримськотатарською, українською, російською) навчання, що є порушенням.
На збори громади, ініційованих батьками та Сакським регіональним меджлісом, були запрошені директор школи с. Журавки Айше Білялова, голова Сакського регіонального меджлісу Зевджет Куртумеров, голова Мітяєвського місцевого меджлісу Ельдар Алієв, керівник управління культури та освіти Меджлісу, голова Асоціації «Мааріфчі» Сафуре Каджаметова і голова Ревізійної комісії Асоціації «Мааріфчі» Бейе Ільясова
Вислухавши скаргу батьків щодо ситуації з відмовою у прийомі заяв, Сафуре Каджаметова роз’яснила батькам і директору школи, що на підставі Конституції та нормативних документів Міністерства освіти і науки України і Криму, директор зобов’язаний створювати всі умови щодо реалізації конституційних прав батьків на навчання дітей рідною мовою . При цьому вона вручила директору школи і батькам газету, що випускається Асоціацією «Мааріфчі», «Мааріф ішлері», де і опубліковані нормативні документи щодо відкриття таких класів.
Жителі села Долинка Зарема і Нурі Фератови у своєму виступі обгрунтували бажання навчати своїх дітей рідною мовою тим, що їхні старші діти не говорять рідною мовою, у зв’язку з чим, вони хочуть визначити молодших в національний клас. У решти батьків було таке-ж обгрунтування.
Під час підготовки даного матеріалу прийшло повідомлення від голови Мітяєвського місцевого меджлісу Ельдара Алієва, що заяву 16 батьків, які бажають навчати своїх дітей кримськотатарською мовою, директор Журавлінської школи прийняла.
Незважаючи на позитивне вирішення питання, громадськість і батьки будуть контролювати подальшу ситуацію.