У Саеймі Латвії відбулися публічні слухання до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

У Саеймі Латвії в Ризі 13 травня відбулися публічні слухання, присвячені Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Захід був організований Комітетом у закордонних справах Парламенту Латвії, Групою зі сприяння співпраці з Верховною Радою України, Групою депутатів Саейму на підтримку Міжнародної Кримської платформи, Посольством України в Латвії та Представництвом Президента України в АР Крим.
Як зазначили в Посольстві України в Латвії, метою заходу стало привернення уваги латвійського суспільства до трагічних подій 1944 року – насильницької депортації кримськотатарського народу, а також до сучасних реалій на тимчасово окупованих територіях АР Крим та м. Севастополь, де тривають системні репресії проти кримськотатарського народу та етнічних українців.
В слуханнях взяли участь:
– Інара Мурнієце, Голова Комітету у закордонних справах Саейми Латвії;
– Анатолій Куцевол, Посол України в Латвії;
– Аргіта Даудзе, Посол Латвії в Україні (2011 – 2015 рр.);
– Ахтем Чийгоз, народний депутат України, заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу;
– Гульсум Халілова, журналістка кримськотатарського телеканалу «АТР»;
– Ірина Сєдова, журналістка, правозахисниця Кримської правозахисної групи;
– Сулейман Мамутов, доповідач Постійного Форуму ООН з питань корінних народів.
До заходу онлайн також долучилися Таміла Ташева, народна депутатка України, та Рефат Чубаров, Голова Меджлісу кримськотатарського народу.
У ході слухань латвійська сторона наголосила, що Крим є і залишатиметься частиною України, компроміси щодо її територіальної цілісності неприйнятні; Латвія ніколи не визнає анексію жодної частини України і твердо підтримує її суверенітет та територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах.
У рамках заходу учасники публічних слухань мали можливість ознайомитися з тематичною фотовиставкою та переглянути короткометражний документальний фільм «Депортація кримських татар: злочин, що триває» створений командою «Ukrainer» спільно з українською ГО PR Army в рамках проєкту «Де наші люди?».
Фото: Latvijas Republikas Saeima




