У Криму помер учасник нацруху Анафі Абдул-Джеміль оглу

15 Липня 2024
У Криму помер учасник нацруху Анафі Абдул-Джеміль оглу

Після тривалої хвороби у селі Кун-Тувган (фальшива назва – Тепловка) Сімферопольського району помер активний учасник національного руху Анафі Джеміль.

Анафі ага – один з тих людей, які вклали свій вагомий внесок у створення нашої національної структури управління у Криму на початку 1990-х років.

Він неодноразово був обраний депутатом (делегатом) до Національного Курултаю, багато років був у своєму селі одним із зразкових та вмілих голів місцевого національного органу управління.

У роки масового повернення та заселення успішно працював з громадою, зміг об’єднати її у вирішенні проблем села, залучити до спільних робіт. Анафі Джеміль разом зі своїми товаришами-помічниками, наприклад, в результаті спеціального конкурсу здобув визнання мусульманського кладовища села як найбільш благоустроєного, чистого і впорядкованого в Криму.

Анафі Абдул-Джеміль оглу народився 28 вересня 1940 року в селі Боз (фальшива назва Тихоновка) тодішнього Фрайдорфа, сьогоднішнього району Джурчі (Первомай). Однак відомо, що корінням цієї знаменитої родини є село Айсерез Судацького району.

В результаті кримінальної депортації 1944 року Джемілєви потрапили в Андижанську область Узбекистану. Потім вони переїхали в провінцію Сир-Дарʼя. Анафі ага приєднався до кримськотатарського національного руху ще в студентському віці. Він багато працював над своїм рівнем освіти. У цьому відношенні він мав певний вплив і на нашого відомого національного героя Мустафи Джемілєва.

Випускник школи Анафі вступив в Ташкентський інститут інженерів залізничного транспорту,закінчивши який і став професійним інженером. Через деякий час його взяли на роботу в стару та авторитетну організацію “Главташкентстрой”. За його безпосередньою участю був розроблений проєкт державного цирку, який прикрасив Ташкент.

Крім того, А. Джеміль як активіст кримськотатарського національного руху не ставав осторонь від таємних зібрань і публічних акцій, брав участь у підготовці різних документів, безлічі судів проти представників нашого народу, підтримував наших політв’язнів.

У 1989 році Анафі ага повернувся до Криму, оселився на постійній основі в селі Кун-Тувган, продовжив свою громадську діяльність на Батьківщині, став одним з авторитетних місцевих лідерів.

Він доклав багато зусиль для залучення широкої громадськості до діяльності, пов’язаної з рідною мовою, національною освітою, культурним розвитком, релігійними питаннями.

У Сімферополі постійно брав участь у політичних заходах, які проводилися в 1990-2000 роках і пов’язані з відновленням наших прав як людей, як суспільства.

Минулої весни його 56-річний син-борець – майстер спорту класичної боротьби, шанований в селі вчитель Ісмет бей – пережив важку хворобу, яка стала для батька, безумовно, великою втратою і навіть руйнівним ударом…

У пам’яті своїх колег, знайомих він буде жити як вольовий, непохитний патріот, ідеальний ініціатор, щирий націоналіст, високоосвічений спеціаліст, як людина скромного характеру з широким світоглядом, доброзичлива, таємнич0-терпляча, віддана своїй сім’ї.

У зв’язку зі смертю Анафі Абдул-Джеміля оглу бажаємо здоров’я і нескінченного терпіння його дружині Ділярі апте, доньці Гунселі ханим, онукам, братові Асан ага Джемілю, сестрі Васфіє апте, братам Мустафі ага Джемілєву, Гулізар та Ділярі ханим, а також їхнім близьким і родичам.

Merhum Allah Taalânıñ rahmetinde bulunsın.

________________

Члени Меджлісу кримськотатарського народу

Група депутатів і учасників Кримськотатарського національного Курултаю і Кримськотатарського національного руху, його друзі, співвітчизники, рідні земляки.

______________

Київ – Бахчисарай – Сімферополь

14 липня 2024