«У чому були винні наші батьки, матері, брати, сестри – ось питання, на яке нам до цих пір не дають відповідь ….», – Аркадій Горяєв
«У чому були винні наші батьки, матері, брати, сестри – ось питання, на яке нам до цих пір не дають відповідь. У 1946 році, під час Нюрнбегського процесу, над головними фашистськими злочинцями весь світ дізнався про трагедію невеликого села Катинь, де солдати СС спалили 147 чоловік, 75 з яких були діти. Мільйони людей відвідали місце трагедії і віддали данину безвинним жертвам, а скільки людей відвідало поселення Айба в Чечні, де НКВД СРСР спалили більше семисот безвинних людей похилого віку, жінок?
А скільки людей відвідало попелище 4 балканських аулів? Хтось рахував, скільки кримських татар було убито і загинуло в місцях спецпоселень від холоду, голоду, хвороб і непосильної каторжної праці?»- Сказав у своєму виступі голова «Союзу репресованих народів Російської Федерації» Аркадій Горяєв на Всекримському жалобному мітингу, присвяченому 68 – їй річниці депортації кримськотатарського народу зі своєї історичної Батьківщини – Криму.
Аркадій Горяєв зазначив, що таких жертв злочинів не злічити, але подякував Всевишньому, що світ змінюється і йде переосмислення тих злочинів, скоєних проти людства.
Голова «Союзу репресованих народів Російської Федерації» навів лише кілька прикладів позитивних процесів. Так, в 2008-му році прем’єр-міністр Австралії Кевін Радд всесвітньо покаявся перед аборигенами зеленого континенту за той багатовіковий геноцид, який відбувався проти них. Через деякий час прем’єр-міністр Канади кається перед північноканадськими індіанцями і уряд Канади пішов навіть далі, і виплатив компенсацію в кількості 1, 200 мільярда канадських доларів».
Для довідки: 18 травня 2012 року понад 30 000 чоловік взяли участь у Всекримському жалобному мітингу, присвяченому 68-й річниці депортації кримськотатарського народу зі своєї історичної Батьківщини – Криму. Серед учасників мітингу також була делегація «Союзу репресованих народів Росії».