Школа – це не об’єкт для політичних ігор
18 липня 2012 року, на численні прохання мешканців мікрорайону Кам’янка м. Сімферополя та місцевого меджлісу мікр. Кам’янка на адресу глави Меджлісу кримськотатарського народу, народного депутата України Мустафи Джемілєва, відбулися збори з організаційних і кадрових питань в школі № 42 ім. Ешрефа Шем’ї-Заде, підняті громадськістю.
Місцем проведення зборів було призначено актовий зал школи № 42. У зв’язку з цим, народний депутат України Мустафа Джемілєв інформував начальника управління освіти Сімферопольської міської ради про запланований захід в загальноосвітній школі, вказавши, що предметом зборів, в першу чергу, є підняті громадськістю питання відносно школи № 42. Крім того, Мустафа Джемілєв вказав у своєму листі, що в зборах також візьмуть участь депутати ВР АРК Рефат Чубаров, Ремзі Ільясов і Сафуре Каджаметова.
За кілька годин до початку заходу, 18 липня 2012 року, на адресу народного депутата України М. Джемілєва надійшов лист з управління освіти Сімферопольської міської ради за підписом заступника начальника управління І. В. Даниленка, згідно якого, народному депутату України вказувалося на неможливість проведення зборів в будівлі загальноосвітньої школи № 42 в м. Сімферополі. Провівши аналіз даного листа, юридична служба Меджлісу кримськотатарського народу розцінила цю заборону як незаконне перешкоджання здійсненню народним депутатом України своїх повноважень і перевищення чиновниками Сімферопольської міської ради своїх посадових функцій.
До моменту прибуття народного депутата України Мустафи Джемілєва в школу № 42, у дворі якої зібралися понад 150 жителів сел. Кам’янка – батьків учнів цієї школи, двері школи виявилися закритими. Однак, після роз’яснення представникам адміністрації школи неправомірності їхніх дій, вчителі школи, батьки та жителі сел. Кам’янка, які тут зібралися, разом з народним депутатом України, Головою Меджлісу кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим пройшли до актового залу, де і відбулися збори.
У зборах також взяли участь члени Меджлісу кримськотатарського народу, Сімферопольського міського та Кам’янського місцевого меджлісів, депутати фракції «Курултай-Рух» Сімферопольської міської ради, трохи пізніше до зібрання приєдналися заступник Сімферопольського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ілля Глазков і депутат Сімферопольської міськради, фракції «Партії регіонів» Борис Фротман.
Основною темою обговорення стало призначення нового директора школи № 42. З даного питання, як відомо, з кінця навчального року, не прийнято рішення і лише 10 липня 2012 року в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту АРК відбулося засідання кадрової комісії, на якому були розглянуті 6 кандидатур на посаду директора цієї школи.
За підсумками конкурсу, з шести кандидатур, які подали свої заявки на посаду директора національної школи, двоє – Саніє Саттарова і Ескендер Тархан пройшли до фіналу. «Кандидатури С. Саттарової і Е.Тархана, – пояснила Сафуре Каджаметова на зборах 18 липня 2012 року, – на думку комісії МОУ АРК є найбільш перспективними і професійними на посаду директора».
При цьому, С. Каджаметова підкреслила, що Саніє Саттарова має 35 років педагогічного стажу роботи і за довгі роки педагогічної діяльності випустила велику кількість навчальних посібників кримськотатарською мовою і ставить головним завданням на посаді директора національної кримськотатарської школи виключити будь-які політичні ігри в альма – матір і виховувати освічених і патріотичних дітей зі знанням рідної кримськотатарської мови, державної української, інших іноземних мов і предметів.
Ескендер Тархан, який на даний час працює викладачем в коледжі Київського національного університету ім. В. Гетьмана, перспективний молодий педагог, вболіває душею за Каменську школу і готовий до креативних перетворень в навчальному закладі.
Виступивши на зборах, глава Меджлісу, народний депутат України Мустафа Джемілєв підкреслив величезну важливість розвитку і зміцнення національних загальноосвітніх закладів, а також при цьому зазначив, що політичні ігри і провокації щодо кадрових призначень будуть припинятися громадськістю.
Мустафа Джемілєв повідомив, що згідно інформації, що надійшла на його адресу, ряд чиновників республіканської і міської влади відкрито висловлювалися про бажання затвердити кандидатуру на посаду директора школи № 42 ім. Ешрефа Шем’ї-Заде виключно людини від Партії регіонів. «Ми хочемо, щоб директором школи № 42 була людина з партії регіонів», – процитував слова чиновників глава Меджлісу. Крім того, народний депутат України М.Джемілєв, який як відомо, має право зустрічатися з виборцями, колективами підприємств, установ та організацій, об’єднаннями громадян, у чому йому повинні невідкладно сприяти їх керівники, підтвердив, що готовий звернутися до Прокуратури АРК з заявою на співробітників управління освіти Сімферопольської міськради, які перешкоджали його депутатській діяльності.
Батьки та викладачі, які часом не стримували своїх емоцій у виступах, оскільки переживають за майбутнє своїх дітей та учнів, відзначали, що хочуть бачити директором школи професіонала своєї справи, який буде вболівати душею за авторитет навчального закладу і буде випускати дітей зі стін школи з міцними і глибокими знаннями.
Одним з рішень зборів, які озвучив перший заступник Голови Меджлісу, депутат ВР АРК Рефат Чубаров, стала пропозиція до міської влади Сімферополя спільно з профільними управліннями міськради, викладацьким колективом і батьківським комітетом, а також при участь органів національного самоврядування, завершити процес затвердження кандидатури на посаду директора школи № 42 і прийняти професійне і справедливе рішення на благо школи та майбутнього його учнів.