Різа Шевкієв: Судові тяжби проти БО «Фонд «Крим» мають явно замовний характер
26 березня у Сімферополі розглядалася апеляційна скарга генерального директора БО «Фонд «Крим» Ризи Шевкіева на постанову Київського районного суду про притягнення його до адміністративної відповідальності.
Раніше, 18 листопада минулого року, суд визнав Шевкієва винним у вчиненні адміністративного правопорушення, призначивши йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 350 тисяч рублів. Аналогічне рішення було винесено щодо БО «Фонд «Крим», сума штрафу склала 4,5 млн рублів. Верховний суд Республіки Крим частково задовольнив апеляційну скаргу і зменшив розмір штрафу з 350 тис. до 100 тис. рублів. На думку гендиректора БО «Фонд «Крим», члена Меджлісу кримськотатарського народу Ризи Шевкієва, судові тяжби проти благодійної організації мають явно замовний характер.
«Початком цього процесу стало насильницьке зняття українського прапору з будівлі БО «Фонд «Крим» по вул. Шмідта, 2 у квітні 2014 року, без постанов і офіційних рішень функціонуючої російської влади. У присутності поліції люди в камуфляжній формі, без розпізнавальних знаків здійснили, по суті, розбійницький напад, за яким згодом не було проведено розслідування і тим більше застосування покарання», – говорить Риза Шевкієв.
З цього моменту, як вважає Шевкієв, стало ясно з питаннями вибіркового застосування російського законодавства.
«Потім послідував тотальний обшук з вилученням оргтехніки, книг, документів за рішенням слідчого зі слідчого управління. На наступний день на вимогу прокурора Поклонської і рішення суду Центрального району про арешт нерухомості фонду, судові пристави виселили нас із власних, куплених фондом, будівель. На цьому влада не зупинилися і запустила механізм вилучення майна», – пояснює Шевкієв.
Як він зазначає, «знову ж на вимогу прокурора Криму Державний комітет з охорони пам’ятників провів непланову перевірку щодо дотримання умов договору з експлуатації будівлі».
«Примітний той факт, що за 12 років після викупу будівлі по вул. Шмідта, 2, були різні перевірки, як з боку Рескому охорони пам’яток, так і Фонду майна АРК і в актах перевірок не було вказано на будь-які порушення фонду і тим більше його директора, тобто мене. Доводи, що я без узгодження розташував в будівлі газету “Авдет”, газету фонду, що не має статусу юридичної особи, а також Меджлісу кримськотатарського народу, який безпосередньо займається проблемами народу, що і записано у Статуті фонду, нікчемні. А за фальсифікації і лжесвідчення працівниками Госкомохрани пам’ятників термінів виконаних нами ремонтних робіт в 2005-2007 роках, представляючи їх проведення після 2010 року, вимагає відповідного притягнення їх до відповідальності, хоча я сумніваюся, що це може відбутися в Криму за нинішньої влади», – говорить гендиректор фонду.
Як зазначає Риза Шевкієв, БО «Фонд «Крим» – громадська організація та її власність служила на благо народу. «Це не останній суд по майну фонду, в арбітражному суді йде процес по вилученню будівлі по вул. Шмідта, 2, інший процес щодо вилучення нежитлової будівлі по вул. К. Маркса, 25, де фонд відповідно до договору з турецькою стороною викупив ці руїни у держави, а з метою розширення будмайданчика ще і 7 квартир, зазнавши при цьому значні витрати. А зараз його намагаються назвати будинком Арендта, який помер ще до початку його будівництва. Потім процес знищення БО «Фонд «Крим» продовжиться, це ЗАМОВЛЕННЯ!» – підкреслює Риза Шевкієв.