Меню

Румунія і Крим – перспективи взаємної співпраці

16 Листопада 2012
Румунія і Крим – перспективи взаємної співпраці

15 листопада 2012 року в Кримському інженерно-педагогічному університеті на кафедрі кримськотатарської і турецької літератури відбувся круглий стіл з питань співробітництва між Кримом і Румунією: «Румунія і Крим – перспективи взаємної співпраці».

У програмі взяли участь делегація з Румунії: Самір Менан – перший помічник голови Асоціації кримських татар Румунії, Аджіемін Бавбек – філолог-тюрколог, професор Бухарестського університету, Дженан Болат – професор, засновник газети «Karadeniz», Ібрам Нуредін – мистецтвознавець, професор Університету Овідіус м . Констанца, Шенол Мурат – голова правління Асоціації кримськотатарських татар Румунії м. Медждіє, Алі Хамзін – керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу кримськотатарського народу, Ранетта Гафарова – к.філол.н., доцент, декан факультету кримськотатарської та турецької філології РВНЗ «КІПУ», Леніяра Селімова – к.філол.н., завідуюча кафедрою кримськотатарської і турецької літератури РВНЗ «КІПУ», Ахтем Джелілов – к.філол.н., заст. завідуючої кафедри кримськотатарської і турецької літератури РВНЗ «КІПУ», Енісе Абібуллаєва – к.пед.н., докторант РВНЗ «КГУ».

В рамках програми круглого столу обговорювалися теми, пов’язані з переходом кримськотатарської мови на загальну латинську графіку, діалектні особливості мови кримських татар, що живуть в Румунії, навчальні посібники.

Зі змістовними повідомленнями виступили Самір Меннан, який розповів про нинішній стан мови кримських татар Румунії, Дженан Болат, про діяльність газети «Karadeniz», Леніяра Селімова коротко розповіла про діяльність кафедри літератури та плани створення словника діалектів кримськотатарської мови. Говорячи про перспективи розвитку двостороннього співробітництва в соціально-політичних аспектах, про мовну політику, Алі Хамзін зазначив про важливість вкладу та міжнародного досвіду наших колег-співвітчизників.

Кандидат педагогічних наук, Енісе Абібуллаєва докладно повідомила про спільну роботу факультету і викладачів Добруджинських шкіл в період з 2006 по 2007 рік.

В ході роботи круглого столу були представлені проект «Правила кримськотатарської орфографії і пунктуації», книги та журнали, видані кримськотатарською мовою в латинській графіці.

Підсумком цього заходу стало взаємне бажання провести чергову зустріч з колегами в Добруджі.