Меню

Резолюція Загальнокримського мітингу, присвяченого Міжнародному дню прав людини

10 Грудня 2012
Резолюція Загальнокримського мітингу, присвяченого Міжнародному дню прав людини

Визнання гідності, притаманної всім членам людської сім’ї,

і рівних та невід’ємних їх прав є основою свободи,

справедливості та загального миру

Обов’язок держави полягає в безумовному забезпеченні прав людини і прав народів. При цьому, кожна людина має право бути почутою і впливати на прийняття рішень, що зачіпають суспільство, а всі народи мають право на самовизначення, яке передбачає можливість вільно встановлювати свій політичний статус і вільно забезпечувати свій економічний, соціальний і культурний розвиток. Ці права закріплені в Загальній декларації прав людини та в інших основоположних міжнародно-правових актах, зокрема, в Міжнародному пакті про громадянські і політичні права.

Однак ніщо ні в світі, ні в Україні і в Криму не зміниться на краще, якщо ми не піднімемо свій голос в ім’я того, щоб кожен користувався правами людини в повному обсязі, так, як це передбачено Загальною декларацією прав людини. Безперечно також і те, що неможливо забезпечити індивідуальні права людини при нерівності народів, яка зберігається.

Організація Об’єднаних Націй акцентувала свою увагу в 2012 році на необхідності дотримання прав і свобод стосовно тих, у кого вони продовжують зневажатися, закликала держави зробити так, щоб їхні голоси були почуті в суспільстві, а їх потреби і сподівання були враховані при прийнятті рішень політичного характеру.

У посланні Генерального секретаря ООН пана Пан Гі Муна з нагоди Дня прав людини особливо вказується і на те, що «корінні народи часто стикаються з дискримінацією, яка позбавляє їх можливості повною мірою використовувати гарантовані їм права або породжує ситуації, в яких не враховуються їх обставини».

Дискримінація прав людини в Україні, що продовжується, відкрите ігнорування необхідності Українською державою відновлення прав кримськотатарського народу є головними перешкодами на шляху побудови в Україні громадянського суспільства, покликаного забезпечити рівність, справедливість та гідні умови життя для всіх його громадян.

Ми, учасники Загальнокримського мітингу, проведеного в Сімферополі 10 грудня 2012 року і присвяченого Міжнародному дню прав людини, заявляючи про свою прихильність цілям побудови незалежної і демократичної Української держави, її інтеграції в Європейський Союз, виходимо з того, що 2013 рік – рік головування України в ОБСЄ має ознаменуватися затвердженням в українському суспільстві фундаментальних прав і свобод людини, кардинальною зміною Української держави щодо питань відновлення прав кримськотатарського народу. Відповідно, ми закликаємо Президента України – гаранта прав і свобод людини і громадянина – підтримати ініціативу кримськотатарського народу, схвалену урядами країн-членів ОБСЄ та міжнародними організаціями, про проведення в 2013 році Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.

Ми, учасники Загальнокримського мітингу, і надалі докладатимемо всі свої зусилля для зміцнення згуртованості і духовної єдності кримськотатарського народу, подальшого розвитку і посилення виборних органів кримськотатарського народу – Курултаю кримськотатарського народу, Міллій Меджлісу, регіональних і місцевих меджлісів.

Ми також закликаємо всіх жителів Криму, незалежно від національності і віросповідання, об’єднати зусилля в сфері захисту прав людини і прав народів на благо Криму і його майбутнього.

Прийнято на Всекримському мітингу,

присвяченому Міжнародному дню прав людини,

Ак’месджит (Сімферополь), 10 грудня 2012 року