РЕЗОЛЮЦІЯ учасників Всекримського мітингу, присвяченого загальноєвропейському дню пам’яті жертв сталінізму та нацизму в ім’я збереження пам’яті про жертви масових депортацій і страт 23 серпня 2011 року
72 роки тому, 23 серпня 1939 року, підписанням у Москві пакту «Ріббентроп – Молотов» між комуністичним СРСР і фашистською Німеччиною, було відкрито закріплено співпрацю двох тоталітарних держав і людиноненависницьких ідеологій ХХ століття – фашизму і комунізму, що принесли народам Європи геноцид, порушення прав і свобод людини, військові злочини і злочини проти людства.
Сотні мільйонів людських жертв і десятки народів, до яких здійснювалася державна політика щодо їх повного фізичного знищення – такі підсумки злочинної діяльності фашистської Німеччини та комуністичного СРСР, які стали справжньою катастрофою для всієї людської цивілізації.
Оскільки наслідки скоєних фашистською Німеччиною і комуністичним СРСР військових злочинів і злочинів проти людства, не усунуті в повному обсязі, а народи, які зазнали тотальної депортації з метою їх знищення, все ще не відновлені у своїх правах, у ряді країн, у тому числі і в Україні , зберігається небезпека повернення суспільства до катастрофи.
До таких небезпек і викликів ми відносимо:
– Відсутність справді демократичної системи, що забезпечує повне дотримання прав і свобод людини,
– Відкрите вихваляння низкою політичних партій Україні і значною частиною українського політикуму комуністичної ідеології і виправдання ними злочинів комуністичного режиму СРСР,
– Ігнорування необхідності прийняття законів, спрямованих на безумовне засудження всіх злочинів комуністичного режиму СРСР і кримінального переслідування осіб, які брали безпосередню участь у їх вчиненні, заборона діяльності політичних сил, які сповідують ідеологію расової, класової, етнічної та релігійної переваги.
– Протидія процесу повернення, облаштування і відновлення прав кримськотатарського народу, який зазнав депортації зі своєї Батьківщини і насильного утримання впродовж десятиліть у місцях вигнання.
Ми, учасники Всекримського мітингу, присвяченого загальноєвропейському дню пам’яті жертв сталінізму та нацизму в ім’я збереження пам’яті про жертви масових депортацій і страт, проведеного в Сімферополі 23 серпня 2011 року, висловлюючи безумовну підтримку прийнятої Парламентською Асамблеєю Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ) 3 липня 2009 року в м. Вільнюсі резолюції «Заохочення прав людини і громадянських свобод в регіоні ОБСЄ у XXI столітті”, заявляємо про свою рішучість і надалі сприяти становленню суспільства, що відкидає тоталітарне правління в якій би то не було формі незалежно від його ідеологічних засад.
У зв’язку з цим, ми вимагаємо від Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів Україні безумовного дотримання Українською державою міжнародно-правових актів у сфері дотримання прав людини і прав народів.
Ми звертаємося до ОБСЄ, Ради Європи і Європейського Союзу із закликом максимально сприяти відновленню прав кримськотатарського народу – народу, що повертається на свою Батьківщину, стосовно якого комуністичним режимом СРСР протягом десятиліть здійснювалася політика геноциду.
Разом з усіма народами Європи, ми схиляємо голови перед пам’яттю мільйонів жертв сталінізму і нацизму!
Наш обов’язок і наше завдання – зберегти мир і забезпечити гідні умови для вільного і всебічного розвитку всіх народів і всіх людей!
Прийнято на Всекримському мітингу, присвяченому Загальноєвропейському Дню пам’яті жертв сталінізму і нацизму в ім’я збереження пам’яті про жертви масових депортацій і страт.
м. Сімферополь, 23 серпня 2011