Рефат Чубаров і Мустафа Джемілєв зустрілись з Ільхамом Алієвим

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, в рамках Анталійського дипломатичного форуму, що проходить цими днями в Туреччині, він разом із Мустафою Джемілєвим мали можливість зустрітись і подякувати Президенту Азербайджанської Республіки Ільхаму Алієву за його підтримку територіальній цілісності та суверенітету України.
Як відомо, у своєму виступі 9 квітня Президент Азербайджану Ільхам Алієв на міжнародному форумі «До нового світоустрою», що проходив в Університеті ADA в Баку, серед іншого, заявив:
«По-перше, про нашу позицію щодо війни між Росією та Україною: ми завжди підтримували, підтримуємо і продовжуватимемо підтримувати територіальну цілісність та суверенітет України. І як країна, яка постраждала від окупації та порушення нашої територіальної цілісності, ми, звісно, повністю розуміємо цю ситуацію. Тому кожен, кого ви спитаєте, скаже: „Ми хочемо, щоб війна припинилася негайно“. Так, ми також хочемо. Але головне питання у тому, як це зробити і чи буде це потенційне чи тимчасове припинення вогню стійким чи ні?
Якщо на лінію зіткнення, яка окупована, приходять миротворці, це означає, що ви маєте попрощатися зі своєю територією. Жодна країна, принаймні, наскільки я це розумію, не погодиться піти на компроміс у питанні територіальної цілісності. Тому чекати, що Україна погодиться пожертвувати своєю міжнародно визнаною територією в обмін на мир, гадаю, буде несправедливо та нереалістично.
Оскільки одна справа говорити приємні речі про припинення війни, а інша – піти трохи далі і, можливо, запитати тих, хто в недавньому минулому постраждав від війни, про домовленості, необхідні для встановлення міцного миру.
Я особисто, будучи реалістом, не бачу в найближчому майбутньому жодних перспектив миру між Україною та Росією. Росія оголосила окуповані території частиною Росії. Як вони можуть відмовитися від цього? Україна, як і весь світ, вважає ці окуповані території частиною України, Азербайджан також вважає їх частиною України. Як вони можуть пожертвувати та сказати: ні, це не частина України? Ну, якщо це станеться, це означає, що я чогось не розумію в міжнародній політиці».