Письменнику і поету Ісі Абдураману – 75 років

08 Травня 2012
Письменнику і поету Ісі Абдураману – 75 років

7 травня 2012 року в читальному залі КРУ «Кримськотатарської бібліотеки ім. І. Гаспринського» відбулася творча зустріч, присвячена 75-річчю від дня народження відомого поета, письменника і публіциста Іси Абдурамана.

Він відомий також і як драматург – його п’єса «Къоба» була поставлена в кримськотатарському музично-драматичному театрі.

Співробітниками бібліотеки КРУ «Кримськотатарської бібліотеки ім. І. Гаспринського» була організована фотодокументальна виставка, де були представлені книги поета, фотографії, статті про нього

З вітальною промовою виступили відомі кримськотатарські поети і письменники, члени союзу письменників України Шерьян Алі, Уріє Едемова, Аблязіз Велієв, депутат ВР АРК, керівник управління культури та освіти Меджлісу кримськотатарського народу Сафуре Каджаметова, головний редактор журналу «Йылдыз» Ділявер Османов, заступник голови Республіканського комітету АРК у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Еміне Авамілєва, професор Ісмаїл Керімов, режисер Кримськотатарського академічного музично-драматичного театру Рефат Сейтаблаєв, ветеран кримськотатарського національного руху Шефіка Консул, колишній редактор популярної телепередачі «Мерабанъыз, балалар!» Субіє Налбандова і багато інших.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Поздоровлення і побажання соратників по перу були дуже зворушливими і проникливими. Вони з сумом і з гордістю згадували письменників, які пішли в небуття та зберегли живу кримськотатарську мову в своїх творах в роки депортації і дали імпульс подальшому її відродженню після повернення на батьківщину. Всі вони щиро віддали данину поваги Ісі Абдураману, підкресливши його значний внесок в розвиток сучасної кримськотатарської літератури.

«Ісу Абдурамана знають всі – і діти і дорослі, – зазначила у своїй промові Сафуре Каджаметова. – Його твори вчать в школах. Вони мають виховне значення, діти через них вчать мову, знайомляться з народними традиціями, звичаями. Його публіцистичні статті викликають великий відгук у читачів». Сафуре Каджаметова, побажавши І. Абдураману творчих успіхів та довгих років життя, сказала, що наступний, вже вісімдесятирічний ювілей поета, як і його сімдесятирічний ювілей громадськість відзначить в кримськотатарському театрі.

Артист і співак Кримськотатарського академічного музично-драматичного театру Сейтабла Меметов прикрасив захід виконанням народної пісні “Гідер де ісен”.

Наприкінці зустрічі слово взяв сам Іса Абдураман. Він подякував усім за привітання, за те, що прийшли на творчий вечір, а також поділився деякими планами на майбутнє.

Для довідки: 

Іса Абдураман народився 5 травня 1937 р. в Кезльові (Євпаторія). Ще 7-річною дитиною він був висланий з родиною до Узбекистану. Після закінчення факультету узбецької і таджицької філології Самаркандського державного університету в 1967 р. Ісу Абдурамана запрошують на роботу в газету “Ленин елу”. Перший вірш Іси Абдурамана, написаний узбецькою мовою, надруковано в 1957р. Чимало творів І. Абдурамана, написані узбецькою мовою, але поет завжди мріяв писати рідною мовою. У 1961р. на сторінках газети “Ленин байрагъы» опубліковано перший вірш кримськотатарською мовою, з 1967р. стає постійним автором газети. У 1997р. Іса Абдураман переїхав до Криму. Перша книга письменника, видана після повернення – “Янъы кунь, селям!”

Іса Абдураман – автор понад 20 поетичних та прозових збірок. Член Союзу письменників СРСР (1979), заслужений журналіст Узбекистану (1992), член Національної спілки письменників України. Твори Іси Абдурамана переведені на інші мови світу. Завдяки своєму багатогранному таланту, працьовитості, наполегливості Іса Абдураман завоював своєю творчістю серця тисяч шанувальників літератури.