«Президент України як гарант Конституції повинен вжити заходів щодо притягнення до відповідальності Петра Симоненка!» – асоціація «Мааріфчі»

23 Травня 2012
«Президент України як гарант Конституції повинен вжити заходів щодо притягнення до відповідальності Петра Симоненка!» – асоціація «Мааріфчі»

Заява

Асоціації кримськотатарських працівників освіти «Мааріфчі» з приводу виступу Петра Симоненка у Верховній Раді України 16 травня 2012 року

Обмовлений сталінським режимом у пособництві німецьким загарбникам кримськотатарський народ 18 травня 1944 року був злочинно виселений з Криму – виселений у той час, коли батьки, брати і сестри кримських татар воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни. В перші роки в місцях висилки від моральної травми, нанесеної депортацією, а також нелюдських умов існування і хвороб загинуло більше 46 відсотків народу. Кримські татари, що залишилися живими, протягом півстоліття домагалися повернення до Криму та відновлення потоптаних прав.

Відомо, що в Декларації Верховної Ради СРСР «Про визнання незаконними і злочинними репресивних актів проти народів, що піддалися насильницькому переселенню, і забезпечення їх прав», прийнятої 14 листопада 1989 р. Верховною Радою СРСР, була беззастережно засуджена практика насильницького переселення народів, як найтяжчий злочин, що суперечить основам міжнародного права, а в рамках Постанови Ради національностей НД СРСР від 1 листопада 1990 року («Про хід здійснення першочергових заходів, пов’язаних з поверненням кримських татар у Кримську область») була розроблена союзно-республіканська державна програма повернення кримських татар до Кримської області .

Події останніх двох десятиліть, протягом яких значна частина кримських татар після більш ніж піввікової ізоляції від національних витоків самостійно повернулася на землю своїх батьків, переконливо довела спроможність самого процесу повернення на історичну Батьківщину народу, який зберіг себе як повноцінна етнічна єдність. Однак, незважаючи на той факт, що вже стався, повернення кримських татар на Батьківщину, в Україні досі за інерцією минулого продовжує діяти механізм, який пропагує ідеологічну спадщину імперії, що розпалася. Яскравий тому приклад – виступ керівника Комуністичної партії України Петра Симоненка, що прозвучав напередодні 18 травня поточного року з парламентської трибуни України, витриманий в дусі фашистського лідера: використовуючи інсинуації, наклепницькі вигадки, він виступив з відкритою заявою, що виправдовує вчинений сталінським режимом СРСР злочин проти кримськотатарського народу – депортацію 18 травня 1944 р. зі своєї Батьківщини. Злісна вигадка цього нардепа, без сумніву, має на меті зганьбити кримськотатарський народ. Симоненко фактично заявив про свою повну підтримку ідеології та практики сталінізму.

Ми ображені і вкрай обурені цим виступом. Такому горе-політику, як Петро Симоненко, який популяризує ідеї неосталінізму і пропагує погляди ксенофобського, зокрема антикримськотатарського толку, не повинно бути місця в Українському парламенті. Президент України як гарант Конституції повинен вжити заходів щодо притягнення до відповідальності Петра Симоненка!

Асоціація «Мааріфчі» від імені численних кримськотатарських працівників освіти цілком підтримує Резолюцію, прийняту на траурному мітингу пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – депортації 18 травня 1944 року, проведеному в м. Сімферополі.

Ні нацизму! Ні сталінському режиму! Ні Петру Симоненку!