Меню

Правляча коаліція «провалила» прийняття Постанови України «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Етнонаціональна політика України: здобутки та перспективи»

05 Липня 2012
Правляча коаліція «провалила» прийняття Постанови України «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Етнонаціональна політика України: здобутки та перспективи»

Питання про прийняття Постанови Верховної Ради України «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Етнонаціональна політика України: здобутки та перспективи», раніше було розглянуте парламентом і направлене 16 травня 2012 року на доопрацювання до профільного комітету.

5 липня 2012 року питання про прийняття зазначеної Постанови було винесено на голосування, але провалено.

За Постанову «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Етнонаціональна політика України: здобутки та перспективи» від правлячої коаліції проголосувало всього 42 народних депутата України. Опозиційні сили, як відомо, не беруть участі в голосуванні.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв переконаний, що причиною «провалу» документа є, перш за все, негативне ставлення головуючого першого віце-спікера Адама Мартинюка і всієї фракції компартії України.

Нагадаємо, що 11 січня 2012 року в Верховній Раді Україні відбулися парламентські слухання на тему «Етнонаціональна політика України: досягнення та перспективи».

За підсумками слухань Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні від 21 березня 2012 року затвердив проект Постанови ВР України «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Етнонаціональна політика України: здобутки і перспективи» та рекомендував його прийняти за основу і в цілому.

У проекті «Рекомендацій…»  серед конкретних рекомендацій, адресованих Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України та іншим державним органам, йдеться про необхідність:

– створення центрального органу виконавчої влади з питань формування та реалізації державної етнонаціональної політики;

– вдосконалення законодавства у сфері державної етнонаціональної політики, зокрема, посилення відповідальності за дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі;

– якнайшвидшого розгляду законопроекту «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою (No. 5515)» ;

– облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей, які були раніше депортовані за національною ознакою і повернулися в Україну, їх адаптації та інтеграції в українське суспільство.

З повним текстом «Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Етнонаціональна політика України: здобутки та перспективи» можна ознайомитися тут.