Меню

Офіс Меджлісу кримськотатарського народу відвідали мери і губернатори Кастамону, Синопа і Чанкари

21 Липня 2011
Офіс Меджлісу кримськотатарського народу відвідали мери і губернатори Кастамону, Синопа і Чанкари

У Криму з офіційним візитом перебуває делегація Агентства розвитку Північної Анатолії, до складу якої входять мери і губернатори міст Кастамону, Синопа і Чанкири (Туреччина), а також офіційні особи, які очолюють департаменти й відомства мерій зазначених міст.

В рамках свого візиту, який розпочався 20 липня 2011 року, турецька делегація спільно з Генеральним консулом Турецької Республіки в Одесі Хусеіном Ергані та Почесним консулом Турецької Республіки в Криму Сейраном Османовим 21 липня 2011р. зустрілася з Головою Меджлісу кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, Президентом Світового конгресу кримських татар, першим заступником Голови Меджлісу Рефатом Чубаровим та керівником відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзіним.

Як розповіли турецькі гості, в ході свого робочого візиту до Криму ними заплановані ряд офіційних зустрічей з керівниками Ради міністрів АРК та мерами ряду кримських міст, в ході яких обговорюватимуться питання соціально-економічної та культурної взаємодії між Кримом і представленими ними регіонами Туреччини, в тому числі і відкриття нових транспортних сполучень між приморськими містами Туреччини та Криму. Так, за словами губернатора провінції Синоп Ахмета Дженгіза, готові пропозиції щодо встановлення морського сполучення Синоп-Ялта, а також організації авіарейсу Сімферополь – Кастамону.

В свою чергу, голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, вітаючи активізацію ділових кіл Туреччини щодо розширення економічних і культурних зв’язків між Україною і Туреччиною, звернув їхню увагу на важливість людського виміру в ході реалізованих проектів. Охарактеризувавши найбільш важливі та актуальні для розвитку Криму і кримськотатарського народу проблеми, Мустафа Джемілєв та інші члени Меджлісу детально зупинилися на питаннях, пов’язаних з економічним і духовним розвитком кримськотатарського народу.

Сторони висловили взаємну впевненість, що такі візити, що дозволяють наочно познайомитися з Кримом і його потенціалом, зіштовхнутися з цікавою і драматичною історією Криму, визначитися в сучасних проблемах Криму та шляхах їх вирішення, служать зміцненню миру і добросусідства в Чорноморському регіоні, розширенню відносин між Україною і Туреччиною.