На веб-сайті УВКБ відкрився новий розділ «Для раніше депортованих громадян та членів їх сімей»

29 Червня 2012
На веб-сайті УВКБ відкрився новий розділ «Для раніше депортованих громадян та членів їх сімей»

У травні 2012 року на веб-сайті Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Республіці Білорусь, Республіці Молдова та Україні (УВКБ ООН) був представлений новий розділ – «Для раніше депортованих громадян та членів їх сімей». Розділ підготовлений спільно співробітниками УВКБ ООН в Україні та Фонду по натуралізації та прав людини «Сприяння» і призначений для інформування наших співвітчизників про процедури визначення свого правового статусу при поверненні на їх історичну батьківщину.

Новий розділ для депортованих був презентований 18 травня 2012 року регіональним представником УВКБ ООН в Україні Олдріхом Андрисеком, який прибув до Криму для участі в меморіальних заходах, присвячених пам’яті жертв геноциду кримських татар.

Детальніше про новий розділ і про діяльність Фонду по натуралізації та прав людини «Сприяння» розповідає виконавчий директор Ахтем Зейтуллаєв.

Ахтем-бей, чому виникла необхідність у наданні такої інформації саме зараз?

– Звичайно, було б непогано, щоб така інформація з’явилася раніше. Але зараз справді «назріла» така необхідність. Представлена інформація не відповість на всі питання, які стоять перед громадянами, проте вона містить контактну інформацію нашого Фонду, а ми в свою чергу можемо допомогти розібратися в тонкощах законодавства.

Інший, важливий аспект – це необхідність внесення коректив у стратегію підготовки до процесу набуття громадянства України, а для членів сім’ї (які не відносяться до депортованих) – одержання дозволу на імміграцію. Справа в тому, що за останній рік законодавство, що регулює порядок перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні зазнало значних змін. В результаті, деякі громадяни, які не подбали про підготовку своїх документів заздалегідь, потрапили, скажімо, в «неприємні ситуації». Хтось змушений був виїхати за межі України, хтось був оштрафований і т.д.

Ті наші Заявники, які знаходяться в Криму, завжди можуть звернутися в наш офіс і отримати відповідну консультацію. Однак, передбачуваний позитивний ефект, це використання даної інформації Заявниками, які проживають за межами України. За допомогою глобальної мережі «Інтернет» передбачається можливість перегляду сканованих версій особистих документів та електронних листів з питаннями громадян і отримання, звичайно, відповідної консультації.

– Чи можна уточнити, які зміни були внесені до законодавства?

– Якщо коротко, то з «плюсів» виділив би, можливість оформлення документів по штампу перетину кордону, який проставляється співробітниками прикордонної служби і який є офіційною «реєстрацією» в Україні терміном на 90 діб.

З мінусів, це звичайно скорочення термінів перебування, обмежених «реєстрацією» тобто до 90 діб. Продовження термінів тільки за умови що, Заявник подав документи – на громадянство, на отримання дозволу на імміграцію або громадянин не може виїхати через хворобу та інші подібні випадки.

Це як раз той аспект, який необхідно врахувати і заздалегідь отримати інформацію про необхідні документи, про ті процедури, які очікують громадян при переїзді в Україну.

– Чи багато громадян звертається до Фонду?

– Говорячи про кількість громадян, то це близько півтори тисячі чоловік, проте більшість з них відвідують Фонд неодноразово.

– Яка допомога здійснюється Фондом депортованим громадянам?

– Основна мета діяльності нашої організації – сприяння у вирішенні правових проблем, пов’язаних з натуралізацією депортованих, їх нащадків та членів їх сімей, недобровільно переміщених осіб, шукачів притулку та біженців. Простіше кажучи, надаємо правове консультування процесу від перетину кордону до набуття громадянства України.

В деяких випадках і після придбання громадянства Заявники звертаються до нас для оформлення: виходу з громадянства Узбекистану; різного роду запитів, пов’язаних з пенсією; заяві в державні структури та суди.

При необхідності мобільний офіс Фонду виїжджає в будь-який куточок Криму для здійснення консультування на місці.


Переглянути інформацію нового розділу сайту можна за посиланням

http://www.unhcr.org.ua

Контакти Фонду по натуралізації та прав людини «Сприяння»

Адреса: 95034, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, 77/4, каб. 215

Контактні телефони: т. (0652) 27-64-36; м.т. (066) 063-05-63

e-mail: assistfoundation@mail.ru