На Хрещатику відкрили виставку «QIRIM IÇÜN / Заради Криму»

В понеділок, 12 травня, на головній вулиці Києва, на Хрещатику, біля Головпоштамту, відкрили інформаційну виставку «QIRIM IÇÜN / Заради Криму», присвячену Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Виставка розповідає про основні етапи з історії кримськотатарського народу – від формування до сучасності, від державності до колонізації, від депортації до повернення.
На відкритті виступив Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. В своїй промові він занурився в історичний контекст, нагадав про сотні років репресій і пригнічення кримських татар з боку росії, про анексію, червоний терор, депортацію, боротьбу за повернення на Батьківщину та провів паралелі з сьогоденням:
«11 років окупації перетворили Крим на територію страху. Росія робить все, щоб вичавити людей, які залишаються вірними українській державі, а це сотні тисяч наших громадян. Геноцид, здійснений Радянським Союзом в 1944 році, не закінчився і політика рф в окупованому Криму – є продовженням цього геноциду, коли цілеспрямовано звідти виштовхується корінний кримськотатарський народ, виштовхуються етнічні українці».
Також Рефат Чубаров звернувся із нагадуванням до міжнародної спільноти, акцентуючи, що неможливо вирішити питання справедливого і довговічного миру шляхом умиротворення агресора.
«Будь-які пропозиції, в яких пропонується поступитись частиною території країни задля досягнення миру, є неприйнятними для кримськотатарського народу і для України. Ми віримо, що ці пропозиції також неприйнятні для міжнародної спільноти, адже є порушенням міжнародного права. Крим – батьківщина кримськотатарського народу, це невіддільна частина української держави, і ніхто в світі не буде вирішувати долю Криму, окрім кримськотатарського народу та України», – заявив Голова Меджлісу.
З нагоди відкриття виставки також виступив заступник Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков та Керівник Центру кримнознавства Національного університету Києво-Могилянської академії Мартин-Олександр Кислий.
Виставка працюватиме протягом місяця.