Меджліс відвідали співробітники польського Музею Другої світової війни
Меджліс кримськотатарського народу відвідали співробітники Музею Другої світової війни (м. Гданськ, Польща) – професор, головний спеціаліст Рафал Внук і фахівець Агата Абрамович.
На зустрічі, що відбулася 28 серпня 2012 року, Меджліс представляли заступник голови Спеціальної комісії Курултаю з вивчення геноциду кримськотатарського народу і подолання його наслідків Ельведін Чубаров і член цієї комісії, головний редактор газети «Авдет», член Президії Меджлісу кримськотатарського народу Шевкет Кайбуллаєв.
Польські гості презентували і докладно розповіли про Музей Другої світової війни, що створюється за державної підтримки, відкриття якого заплановано в 2014 році.
Як повідомив професор Рафал Внук, музей стане одним з найбільших в країні і покаже історію Другої світової війни крізь призму доль простих людей. Важливою частиною експозиції музею буде розповідь про депортації, скоєні під час Другої світової війни комуністичним режимом Радянського Союзу. У частині експозиції, присвяченої депортації кримських татар у 1944 році, музей хотів би показати фотографії людей, які були вивезені з Kриму і опинилися в спецпоселеннях у північних областях Росії і радянських республіках Середньої Азії в жорстоких умовах комендантського режиму НКВС. У цьому зв’язку музей зацікавлений у партнерстві з представницьким органом кримських татар і зі Спеціальною комісією Курултаю, вважаючи, що таке співробітництво дозволить більш повно відобразити трагічний період в історії кримськотатарського народу.
Е.Чубаров і Ш.Кайбуллаєв розповіли гостям про безстрокову акцію по збору свідчень (спогадів) про депортацію «Унутма!», яка триває за ініціативи Спеціальної комісії з 2009 року. Одним з головних результатів акції «Унутма!» стало створення унікального фонду документів про депортацію кримських татар у 1944 році.
В якості першого кроку до співпраці між Спеціальною комісією Курултаю і Музеєм Другої світової війни професору Рафалу Внуку було передано ряд фотографій про життя висланих кримських татар в спецпоселеннях для використання їх в експозиції, що готується, про депортовані народи СРСР.