Комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства порадив українській владі уважно поставитися до звіту ОБСЄ «Інтеграція раніше депортованих осіб у Криму , Україна»
19 вересня 2013 року , в ході зустрічі з діючим головою ОБСЄ , главою МЗС України Леонідом Кожарою , керівництвом РМ АРК і керівництвом Меджлісу кримськотатарського народу , Комісар Європейського Союзу з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив , що учасникам сьогоднішнього круглого столу необхідно знайти спільну мову для подальшого розуміння ситуації та практичної реалізації поставлених завдань.
«Європейський Союз здійснює регулярні контакти з українською владою і представниками кримськотатарського народу з питань , що стосуються кримських татар , – підкреслив Ш.Фюле . – Однак , ми виявили , що існують оцінки ситуації щодо перешкод на нашому шляху, які істотно розходяться, і кроки, які нам необхідно зробити . Без обговорення , заснованого на фактах і ясності щодо фактів і цифр , ми не можемо очікувати будь-якого помітного результату».
У своєму виступі Комісар ЄС Ш.Фюле торкнувся ключових питань, вирішення яких на сьогоднішній день є найбільш пріоритетним і необхідним для осіб , депортованих за національною ознакою. Серед цих питань пан Фюле виділив правові аспекти повернення депортованих осіб , земельну та житлову проблематику , питання власності , політичну участь , соціально – економічні питання повернення та інтеграції , а також питання мови , культури , релігії та освіти рідною мовою.
«Я впевнений , що всі ці питання вимагають ретельного обговорення та пошуку спільного розуміння , – сказав Ш.Фюле . – Вкрай успішно співпрацюючи з Верховним Комісаром ОБСЄ з питань національних меншин і , враховуючи загальновизнаний авторитет і престиж в питаннях запобігання конфліктів , я б хотів порекомендувати дуже уважно поставитися до його участі і вивчити його рекомендації».
Більше того , говорячи про необхідність проведення Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині , забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні , Комісар ЄС Штефан Фюле звернув увагу учасників зустрічі , що пропозиція, зроблена Меджлісом кримськотатарського народу щодо проведення Міжнародного форуму в 2014 році під егідою Верховного Комісара ОБСЄ в переддень 70 – ї річниці депортації кримських татар з Криму – це та можливість , яку необхідно обговорювати і приймати рішення.