Кримські татари – корінний народ Криму та України.
Кримськотатарський народ був історично сформований на території Кримського півострова та є нащадком багатьох племен і народів, що населяли ці землі протягом тисячоліть. Процес етногенезу кримських татар був довгим та складним, в ньому взяли участь та залишили свій генетичний слід таври, кімерійці, скіфи, сармати, алани, елліни, готи, гуни, хозари, кипчаки, італійці, ординці та інші. Підтвердженням цього є особливості антропологічного типу, расової приналежності, мови, характеру, традицій, релігії та побуту кримських татар. Кримські татари сформувалися як народ до XIV століття, а вже у XV створили власну незалежну державу – Кримське ханство.
Не дивлячись на те, що процес формування добре відомий, сьогодні ще немає загальновизнаної концепції етногенезу кримськотатарського народу. Головною перепоною на шляху затвердження правдивої версії походження корінного народу Криму завжди була її політизація.
Історію походження кримських татар піддали фальсифікації наприкінці XVIII століття в Росії. Перед тогочасними вченими постала задача виправдати окупацію Кримського ханства 1783 року та довести, що в кримських татар немає підстав вимагати особливих прав на півострові. Саме тоді постала існуюча дотепер версія, що кримські татари – нащадки ординців, що прийшли в Крим в першій половині XIII століття, з чого витікає, що корінними вони бути не можуть. Цей міф досі тиражується в сучасній історичній літературі. Після захоплення Кримського ханства багато наукових праць було знищено або вивезено до Росії. Потім століття табу на вивчення історії кримських татар, а після депортації 1944 року взагалі повне забуття народу.