Меню

Глава представництва ЄС в Україні Тейшейра з послом Естонії в Україні Лепіком відвідали офіс Меджлісу

17 Травня 2012
Глава представництва ЄС в Україні Тейшейра з послом Естонії в Україні Лепіком відвідали офіс Меджлісу

17 травня 2012 року Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв зустрівся з главою Представництва ЄС в Україні, послом Жозе Мануелем Пінту Тейшейрою та Надзвичайним і Повноважним послом Естонської Республіки в Україні Лаурі Лепіком

У зустрічі також взяли участь Президент Світового конгресу кримських татар Рефат Чубаров, керівник Секретаріату Меджлісу Заїр Смедляєв, члени Меджлісу Заур Смирнов і Бекір Мамутов, а також заступник керівника відділу зовнішніх зв’язків Абдураман Егіз.

«Як глава Представництва ЄС в Україні я офіційно завершую свою місію на території України, але мій діалог з кримськотатарським народом буде продовжено. В цьому році я прийняв рішення бути присутнім на меморіальних заходах, приурочених 68-й річниці пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу», – сказав на початку зустрічі пан Тейшейра.

Звертаючись до керівництва Меджлісу, Пінту Тейшейра висловив надію на те, що Меджліс кримськотатарського народу зможе продовжити конструктивний діалог з новим послом ЄС в Україні Яном Томбінським, в тому числі і на предмет проведення Міжнародного форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.

У свою чергу, посол Естонії Лаурі Лепік додав, що в червні цього року в Україні пройде щорічний круглий стіл з питань прав людини та національних меншин, учасниками заходу будуть представники Європейського Союзу і безпосередньо Україна.

Продовжуючи діалог, глава Меджлісу інформував главу Представництва ЄС в Україні і посла Естонії в Україні про підсумки голосування по законопроекту України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», зазначивши, що депутати не підтримали закон, але прийняли рішення відправити його на доопрацювання в профільний комітет парламенту України. При цьому, М.Джемілєв додав, що Верховна Рада України все ж прийняла Постанову «Про Рекомендації парламентських слухань на тему:«Етнонаціональна політика України: здобутки та перспективи».

«Серед конкретних рекомендацій, прийнятої парламентом України Постанови, доцільність проведення Міжнародного Форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу і вдосконалення законодавства у сфері державної етнонаціональної політики, зокрема, посилення відповідальності за дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі», – уточнив М.Джемілєв.

Крім того, керівники Меджлісу розповіли гостям і про проведення в Криму з 17 по 19 травня 2012 року зустрічі дисидентів і радянських правозахисників. «Серед них, відомі всьому світу Володимир Буковський з Англії, Людмила Алєксєєва, Сергій Ковальов, Олександр Лавут, Олександр Подрабінек, Олексій Смирнов з Росії, Тетяна Янкелевич та Андрій Григоренко з США, Наталія Горбанєвська з Франції, Евген Сверстнюк, Мирослав Маринович, Василь Овсієнко , Олесь Шевченко та Йосип Зісельс з України, Петро Хлєбович з Польщі, захисник прав кримських татар – професор політології Університету Джорджа Вашингтона (США) Пітер Рєддавєй », – сказав М.Джемілєв.

За словами глави Меджлісу М.Джемілєва, який виступив ініціатором проведення такої зустрічі, яку планують зробити щорічною, цілі та завдання зустрічі полягають, насамперед, у відстоюванні громадянських свобод і прав людини, а також прав народів, що піддавалися національній дискримінації в умовах колишнього СРСР.

Посол Естонії в контексті обговорення зустрічі колишніх політв’язнів запропонував керівництву Меджлісу в майбутньому розширити географію учасників і запрошувати політдисидентів і зі Східної Європи.

«Усвідомлюючи важкі етапи в Україні і складність ведення конструктивного діалогу з представниками влади України, ми захоплюємося послідовністю і активною політичною позицією глави представництва ЄС в Україні», – сказав перший заступник Голови Меджлісу Рефат Чубаров, звертаючись до пана Тейшейри. При цьому, він підкреслив, що на сьогоднішній день Європейський Союз, Рада Європи та ОБСЄ чітко озвучили свою позитивну позицію щодо підтримки проведення Міжнародного форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.

Рефат Чубаров, так само висловив надію, що пан Пінту Тейшейра продовжить залишатися послідовним прихильником вирішення кримськотатарського питання в рамках європейських стандартів демократії та захисту прав людини.

На завершення бесіди, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв подякував главі Представництва ЄС в Україні, послу Жозе Мануелю Пінту Тейшейрі за принципову і публічну позицію до положення кримськотатарського народу, а також активну підтримку ідеї Міжнародного форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу.