Ескендер Барієв разом з громадськими діячами звернулись до європейських держав

Член Меджлісу кримськотатарського народу та голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв долучився до звернення громадських діячів до європейських держав, в якому вони закликали країни Європи здійснювати тісну співпрацю з українськими збройними силами задля захисту міжнародно визнаних кордонів України.
«У відповідь на суттєву зміну курсу адміністрації США щодо України честь маю бути серед 505 відомих діячів, які звернулися до глав європейських держав та урядів із закликом закликати збройні сили Коаліції доброї волі до співпраці з українськими збройними силами для захисту міжнародних кордонів України. Ця вимога стає ще більш актуальною з огляду на те, що військові навчання «Захід-2025», які Москва та Мінськ планують провести у Білорусі у вересні, можуть стати прелюдією до нового вторгнення в Україну», – написав він на своїй сторінці в Facebook.
Наводимо повний текст звернення:
Звернення до європейських глав держав та урядів
Або Європа піде слідами політичних рішень президента Трампа, прийнятих без будь-яких реальних консультацій з іншими країнами-членами НАТО, або, спираючись на власні сильні сторони, Європа вирішить відстоювати інтереси безпеки України, а також свої власні.
Для більшості країн-членів НАТО не може бути майбутньої безпеки в Європі без чіткої та безперечної військової поразки росії в Україні. Це необхідна та, найімовірніше, достатня умова для створення основи не для зміни режиму, яку вирішуватимуть лише росіяни, а для заміни військового клану, який зараз перебуває при владі в Москві, групою прагматичних лідерів, готових порвати з імперіалістичною політикою, яку проводить нинішня російська влада.
Європейські країни також повинні врахувати відмову адміністрації Трампа інтегрувати Україну в НАТО та нездатність американського президента сформулювати серйозну альтернативу з точки зору гарантій безпеки для України.
Тому ми закликаємо європейські уряди, на основі прохання американського президента, передбачити розміщення миротворчих сил шляхом:
– негайного розгортання сил у кількості 30 000 солдатів для посилення українських сил, відповідальних за захист 1000-кілометрового кордону між Білоруссю та Україною, щоб обмежити ризики можливого прямого втручання Білорусі у війну;
– попереднього розміщення сил у кількості 50 000 солдатів, здатних протягом трьох місяців підсилити українські сили, відповідальні за захист кордонів між Росією та Україною в Сумській та Харківській областях;
– підготовки сил у кількості 100 000 солдатів, готових, як тільки російські війська будуть виведені з України або будуть розгромлені українською армією, брати участь разом з українськими військами в захисті кордону між росією та Україною в Луганській та Донецькій областях.
Мандат цих європейських збройних сил обмежується захистом міжнародних кордонів України шляхом запобігання або нейтралізації будь-яких спроб вторгнення чи вторгнення російської армії. У рамках цього мандату ці сили інтегровані в загальну військову структуру України.
Ми також закликаємо уряди європейських країн бути готовими компенсувати будь-яке можливе переривання військової допомоги США Україні.
