Алі Осман Бекмамбет: Я впевнений, пройде час, і як у давні часи, над Кримом замайорить наш національний блакитний прапор з нашою тамгою

25 Червня 2012
Алі Осман Бекмамбет: Я впевнений, пройде час, і як у давні часи, над Кримом замайорить наш національний блакитний прапор з нашою тамгою

24 червня 2012 року делегація Меджлісу кримськотатарського народу, яку представляли Алі Хамзін, Заур Смирнов, Бекір Ганієв і представник Демократичної спілки Тюрко-татар Румунії Аблєз Айдин відвідали в Констанції найстарішого ветерана національного руху кримськотатарського народу Алі Осман Бекмамбета, якому в травні цього року виповнилося 100 років.

Гості з Криму передали ювіляру вітання від імені представницького органу кримськотатарського народу – Меджлісу і його голови Мустафи Джемілєва, а також найкращі побажання від усього кримськотатарського народу. Члени кримської делегації наголосили, що Меджліс кримськотатарського народу і всі співвітчизники високо цінують участь Алі аг’а Бекмамбета в національному русі і в боротьбі за права кримськотатарського народу.

Алі Осман Бекмамбет єдиний сьогодні із ветеранів руху, хто у ХХ столітті спілкувався з такими видатними діячами, як Джафер Сейдамет, Мюстеджіп Улькюсал та іншими. За порятунок співвітчизників в період Другої світової війни і після депортації народу з Криму, які як біженці проживали на території Добруджи (Румунія), Алі аг’а в 1951 році був засуджений комуністичним режимом Румунії на 20 років тюремного ув’язнення. Але в 1964 році, після 13-річного ув’язнення, його звільнили. Серед кримських татар він користується заслуженою повагою і авторитетом.

Члени делегації, передавши Алі Осман Бекмамбету оригінал вітального листа Мустафи Джемілєва з ювілеєм, також вручили йому Почесну грамоту від імені Меджлісу кримськотатарського народу.

Відчуваючи радісне хвилювання, найстаріший ветеран національного руху висловив особисту подяку голові Меджлісу Мустафі Джемілєву за виявлену увагу і сказав: «Мені випало на долю бути свідком тяжких випробувань кримськотатарського народу в Криму, з яких саме страшне – це депортація. Але сьогодні, знаючи, що у нас після першого Курултаю кримськотатарського народу, проведеного в 1917 році в Криму, продовжує діяти Курултай і Меджліс, ми всі впевнені, що народ відроджується і відновить свої права на зеленому півострові! Я впевнений, пройде час, і як у колишні часи над Кримом замайорить наш національний блакитний прапор з нашою тамгою!»