Ескендер Барієв провів лекцію для студентів та аспірантів університету ім. М.Драгоманова

Член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв 20 травня провів лекцію для студентів та аспірантів Інституту права та політології університету ім. М.Драгоманова на тему «День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу: безкарність породжує нові злочини».
Барієв докладно роз’яснив правові, адвокаційні та міжнародні механізми визнання депортації 1944 року геноцидом кримськотатарського народу, наголосивши, що визнання злочину – не лише політичний жест, а інструмент запобігання повторенню подібного в майбутньому.
Також Барієв звернув увагу на сучасну боротьбу кримських татар, особливо після окупації Криму у 2014 році та повномасштабного вторгнення у 2022-му. Кримські татари зазнають постійних репресій та примусової мобілізації в армію рф, через що вимушені знову покидати свою домівку у Криму.
«Важливим фактором стримування злочинів проти людяності, мінімізації всіх форм дискримінації та насильства на тимчасово окупованому півострові має стати визнання усіма цивілізованими країнами світу депортації 1944 року геноцидом кримськотатарського народу, а окупацію Криму 2014 року та переслідування кримськотатарського народу його продовженням», – наголосив він.
У своєму виступі він також окреслив ключові кроки для подолання наслідків геноциду:
– сприяння кримінальному розслідуванню української влади з боку міжнародної спільноти, установ та структур ООН, Міжнародного кримінального суду, правозахисних структур, історичних інститутів, представницьких та громадських структур кримськотатарського народу та інших корінних народів світу;
– закріплення правового статусу Меджлісу кримськотатарського народу;
– реалізація права на самовизначення через національно-територіальну автономію кримськотатарського народу в складі України;
– відновлення культурного простору і топонімів Криму як елементу деколонізації;
– проведення ґрунтовних наукових досліджень щодо наслідків депортації;
– активна робота з парламентами країн-учасниць Кримської платформи щодо визнання геноциду.