Фотовиставка підготовлена Міністерством закордонних справ Латвійської Республіки спільно з фотографом Ілмарсом Знотиньшем і приурочена до 95 -ї річниці проголошення незалежності Латвії.
В урочистому відкритті виставки взяли участь Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров , Голова Верховної ради АР Крим Володимир Константинов , Постійний Представник Президента України в АРК Віктор Плакіда , голова республіканського комітету у справах національностей і депортованих громадян Рефат Кенжалієв , генеральний директор Центрального музею Тавриди Андрій Мальгін.
Офіційну частину відкрив Андрій Мальгін , який привітав усіх з важливою і значущою датою для латиського народу.
Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Аргіте Даудзе, коротко розповівши про віхи боротьби латиського народу за свою незалежність , подякувала офіційній владі Криму та громадськості за увагу до виставки.
«Я вдячна всім тим , хто надавав підтримку в організації цієї виставки – особисто вам , пане Мальгін , Міністерству закордонних справ , кримській владі. Мені приємно бачити серед нас як людей з Сімферополя , так і з інших міст . Звичайно ж , я дуже рада бачити тут пана Рефата Чубарова , який представляє кримськотатарський народ і є очевидцем подій у Латвії цих років» , – підкреслила посол.
«У латиській мові є дуже змістовне слово – «Атмода» , – почав свою промову глава Меджлісу Рефат Чубаров. – Воно означає «пробудження». Латиському народу , на шляху до своєї незалежності , довелося повною мірою випробувати величезні труднощі , але він ніколи не втрачав духу свободи і прагнення до побудови своєї державності».
Рефат Чубаров зазначив , що щасливий тим , що частина його життя , пов’язана з Латвією та латиським народом , припала на роки третьої Атмоди , в результаті якої Латвія відновила свою незалежність.
«Я мав честь перебувати поруч з моїми латиськими побратимами і в міру своїх можливостей допомагати відновленню незалежності Латвії» , – зазначив Рефат Чубаров.
Свій виступ він закінчив посиланням на двох великих гуманістів кінця XIX-початку ХХ століття – Яніса Райніса та Ісмаїла Гаспринського , чиї заповіти залишаються актуальними і сьогодні.
«Не один проти одного , але разом проти темряви» – заповідав нам великий Яніс Райніс ! ( « Ne viens pret otru , bet kopā – pret tumsu !”)
«Єдність у словах , думках і справах» – повторюємо ми і сьогодні заповіт видатного сина кримської землі Ісмаїла Гаспринського ( « Тilde , fikirde , işte birlik »).