Школярі Києва почули «Голоси Криму» у Національній дитячій бібліотеці
Фото: Національна бібліотека України для дітей
До Міжнародного дня толерантності в Національній бібліотеці України для дітей відбувся захід під назвою «Голоси Криму: історія, культура та ідентичність кримських татар».
— Формат події – «Жива бібліотека», де замість книг реальні люди діляться своїми історіями. Школярі могли поспілкуватися з видатними представниками кримськотатарської громади, почути про їхню культуру та історію, дізнатися про виклики сьогодення, — повідомляють організатори.
Головна мета заходу — познайомити дітей з багатою культурною спадщиною кримських татар та створити атмосферу взаєморозуміння і поваги.
Наріман Джелял, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, розповів про історичний шлях своїх співвітчизників, їхню боротьбу за визнання та ідентичність. Він наголосив, що культура кримських татар – це невід’ємна частина українського культурного простору, яка збагачує його.
Ерфан Кудусов, голова Центру етнологічних та політичних досліджень Криму, поділився знаннями про традиції та побут кримськотатарського народу, розповів історію депортації власної родини, створення Кримського ханства та його традиції.
Денис Чистіков, заступник Постійної Представниці Президента України в Автономній Республіці Крим, говорив про сучасні виклики, що стоять перед кримськими татарами, і як українська держава підтримує їхні права та свободи.
— Метою зустрічі було не тільки ознайомлення юних читачів з унікальною культурою кримських татар, а й розвиток толерантності, поваги до іншої культури та розуміння багатонаціональності нашої країни, — зазначили у Національній бібліотеці.