Брифінг з нагоди Міжнародного дня корінних народів світу
Фото: Кримськотатарський Ресурсний Центр
У пʼятницю, 9 серпня в Українському кризовому медіа-центрі в Києві відбувся брифінг з нагоди Міжнародного дня корінних народів світу «Корінні народи: між збереженням ідентичності та викликами в умовах російської агресії».
Серед спікерів виступили заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв.
Присутні обговорили, як російська агресія вплинула на життя та культуру корінних народів, розглянули виклики, з якими стикаються корінні народи у боротьбі за збереження своєї ідентичності та обговорили важливість міжнародної підтримки для захисту прав корінних народів.
Ескендер Барієв розповів про складний шлях до визнання кримських татар корінним народом України.
– Кримських татар офіційно визнали корінним народом України тільки в 2014 році після того, як Меджліс кримськотатарського народу як представницький орган звернувся до Верховної Ради України, звернувся до всього українського народу, підтримав територіальну цілісність України, суверенітет України, – зазначив він.
Та лише у 2021 році був прийнятий закон «Про корінні народи України». І якраз індикатором ефективності цього закону була істерична реакція Путіна.
Ахтем Чийгоз в свою чергу наголосив, що розроблена Стратегія деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Криму носить здебільшого гуманітарний характер.
– В основі прав корінних народів є політичні права, тобто це наша земля і треба приймати рішення, які відповідатимуть тим положенням, на які спираються корінні народи. Я хочу сказати, що Меджліс кримськотатарського народу своєю діяльністю допомагає Україні проходити ці етапи – етапи усвідомлення того, наскільки для самої України це важливо приймати це рішення. Адже реалізація цих прав впливає на міжнародну спільноту, і це буде частиною становлення України як європейської держави, – наголосив Ахтем Чийгоз.