Політв’язні вдаються до голодування через нелюдські умови утримання
Голодування – фактично єдиний механізм для привернення уваги до злочинів, яких зазнали жертви політично вмотивованих переслідувань, зокрема – у Криму. Про це Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко сказав у ефірі Крим.Реалії.
– Такі випадки голодування не є поодинокими. На жаль, дуже часто для наших політв’язнів, для тих українців, які перебувають у СІЗО та інших місцях несвободи це, фактично, єдиний механізм, щоби привернути увагу до тих порушень: до катувань, до тортур, яких вони зазнають у застінках тюрем та СІЗО, — каже Олексій Тільненко.
21 березня сухе голодування оголосила незаконно ув’язнена громадянська журналістка Ірина Данилович. Причиною такого рішення стала відсутність лікування або медичної допомоги в СІЗО міста Сімферополя. У листі Данилович зазначила, що триматиме голодування до «початку лікування, чи біологічної смерті».
Найчастіше причиною для оголошення голодування жертвами політично вмотивованих переслідувань стає ненадання належної медичної допомоги або лікування. Відсутність доступу до медичної допомоги може розцінюватися за певних обставин як нелюдське поводження та тортури. Окрім того, примусове годування ув’язнених, які оголосили голодування, прирівнюється до катувань, як зазначив Тільненко.
Відсутність належної медичної допомоги в місцях позбавлення волі становить смертельну загрозу політв’язням. У 2023 році вона призвела до загибелі двох жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму.