Учасники екстремального запливу в пам’ять про жертви комуністичного режиму вимагають організації Нюренберг -2 над КПРС
22 травня 2013 року в 11.00 ранку в Єгипті завершився безпрецедентнийекстремальний заплив на 100 км через Червоне море, який стартував від узбережжя природного заповідника Рас-Мохаммед і завершився на узбережжі міста Хургада.
У запливі взяли участь плавець-марафонець, рекордсмен книги рекордів України, колишній дисидент і політв’язень Олег Софяник, колишній політв’язень з Москви Шаміль Алімурадов.
Заплив був приурочений 69-й річниці пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, депортованого з Криму 18 травня 1944 року і в пам’ять про всіх загиблих від злочинного комуністичного радянського режиму.
Учасники цього екстремального запливу – безпрецедентногомарафону – присвятили його всім жертвам комуністичного режиму радянської імперії. Вони звернулись до демократичних сил в Україні та на пострадянському просторі з призивом не допустити повторення подібних жахливих трагедій у майбутньому.
Заява
учасників екстремального запливу через Червоне море, присвяченого 69-й річниці пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, депортованого з Криму 18 травня 1944 року, і в пам’ять всіх загиблих від злочинного комуністичного радянського режиму
Історія ХХ століття відома кровопролитними війнами і масштабними військовими злочинами проти людства, порушенням прав і свобод людини. Вони супроводжувалися величезними людськими жертвами. Це сталося з вини двох тоталітарних режимів – фашистської Німеччини та комуністичного режиму СРСР.
І якщо нацистський режим був засуджений на Нюрнберзькому процесі ще в середині XX століття, то багатомільйонні жертви найжорстокіших злочинів, скоєних у період комуністичної диктатури, вимагають організації Нюрнберг-2 над злочинним режимом КПРС, нехай навіть і в ХХI столітті.
Одним з найтяжчих злочинів цього режиму проти людства з’явилася депортація цілих народів в СРСР, а також окремих груп осіб за національною ознакою до початку і в період Другої світової війни.
Депортація народів супроводжувалася масовою загибеллю мирного населення, знищенням національної та культурної ідентичності та надбання народів. Вона відноситься до такої категорії злочинів проти людяності як геноцид.
Всього за період Другої світової війни в СРСР були повністю депортовані 8 народів – німці Поволжя, калмики, карачаївці, чеченці, інгуші, балкарці, кримські татари і турки-месхетинці.
У ці дні виповнилось 69 років, як кримськотатарський народ був депортований. Трагічна доля цього народу – один з яскравих прикладів злочину комуністичного режиму СРСР. І сьогодні, через 22 роки після падіння СРСР, кримські татари продовжують відчувати труднощі в процесі повернення і відродження в Криму.
Це відбувається через неприпустимий процес посилення реанімації та реставрації на пострадянському просторі неорадянських і неокомуністичних злочинних ідей колишньої комуністичної ідеології та її символів. Вони відкрито прагнуть реваншу після падіння імперії Зла СРСР в 1991 році.
Ми заявляємо ТАК – організації Нюрнберг-2 над КПРС і її злочинним режимом!
Ми заявляємо ТАК процесу люстрації в Україні і на всьому пострадянському просторі!
Ми звертаємося до демократичних сил – міжнародних і пострадянського простору – ініціювати рух за організацію Нюрнберг-2 над КПРС!
Олег Софяник (Україна)
Шаміль Алімурадов (Росія)
Арабська Республіка Єгипет,
м. Хургада, 22 травня 2013 року