Мустафа Джемілєв вимагає створення спеціальної парламентської комісії для розслідування так званої «кадрової політики» керівництва автономії
Глава Меджлісу кримськотатарського народу, голова підкомітету з питань етнополітики, прав корінних народів і національних меншин Мустафа Джемілєв переконаний, що Комітет Верховної Ради України з прав людини і міжнаціональних відносин повинен ініціювати створення спеціальної парламентської комісії щодо залучення Генеральної прокуратури України для розслідування так званої «кадрової політики» керівництва автономії, оскільки в цій «політиці» явно проглядаються ознаки корупції, дискримінації за національною ознакою та політичними мотивами, тобто діяння, що підпадають під диспозицію відповідних статей Кримінального кодексу України.
Про це він повідомив 11 квітня 2013 року на виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Голова Меджлісу М.Джемілєв також навів ряд прикладів «етнічної чистки» останніх років в Криму. Так, наприклад, при звільненні з роботи заступника міністра охорони здоров’я АРК Таїра Мусаєва було висловлено безліч компліментів щодо його професіоналізму, але в той же час сказали, що змушені його звільнити, оскільки він «не вписується» в нову команду керівництва автономії, що складається переважно з вихідців із Донецької області. Приблизно так само було при звільненні заступника голови Рескомзему, до речі, єдиного кримського татарина в цьому відомстві, Енвера Джемалетдінова. Що стосується Голови Рескомнацу Едема Дудакова – кращого фахівця за весь час існування цього комітету, його замінили на міліціонера, який був помічником нинішнього прем’єра Криму А.Могильова. Начальника кримського управління з прав споживачів Енвера Нафієва без будь-яких претензій до його роботи замінили на якусь молоду людину Єгорова, який ніколи в житті не працював у цій сфері.
«Голову Постійної комісії ВР АРК з міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян Ремзі Ільясова замінили на підприємця Енвера Абдураїмова, оскільки він, висловлюючись термінологією, що існує в ВР України, став «тушкою», тобто будучи обраним голосами кримських татар за списком Народного Руху України перейшов під фракцію правлячої Партії Регіонів, а також по телебаченню висловився в дусі прем’єра А.Могильова про те, що кримські татари наполовину самі винні у депортації 1944 року, – підкреслив М.Джемілєв. – Його (Е.Абдураімова), прокляв весь народ, його появу на публіці співвітчизники зустрічають градом з тухлих яєць і овочів, але зате для Могильова він один з найцінніших кадрів. Приблизно така ж сама ситуація зі звільненням ще близько півтора десятка кримських татар».
«Якщо в цьому питанні не вживати ефективних заходів, то мова може йти не про інтеграцію депортованих, а навпаки, повну сегрегацію і, відповідно, посилення міжнаціональної напруженості», – підкреслив М.Джемілєв.
Для довідки: 11 квітня 2013 року в Верховній Раді Криму пройшло виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Ініціатором даного засідання виступив голова підкомітету з питань етнополітики, прав корінних народів і національних меншин Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв