Зустрічі глави Меджлісу з головою представництва Міжнародної організації міграції в Україні та головою представництва УВКБ ООН в Україні
5 лютого 2013 року в Комітеті Верховної Ради України з прав людини і міжнаціональних відносин відбулася зустріч з Головою Представництва Міжнародної організації міграції (МОМ) в Україні Манфредом Профазі.
У зустрічі також взяли участь Голова Комітету Валерій Пацкан, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, народні депутати Іван Попеску та Богдан Бенюк, співробітники Представництва МОМ та Комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Верховної Ради України.
Під час зустрічі, серед інших важливих тем, було обговорено низку питань, що стосуються аналізу та удосконалення законодавства у сфері міграції, протидії ксенофобії та нетерпимості, збільшенню соціальних, економічних та культурних позитивів міграційних процесів, а також зменшення їх потенційно негативних наслідків.
Учасники діалогу обговорили можливі шляхи співпраці у питаннях приведення національного законодавства у сфері міграції до європейських стандартів і висловили необхідність активного співробітництва з Представництвом МОМ в Україні з актуальних питань.
Голова Меджлісу Джемілєв інформував М.Профазі про ситуацію в сфері міжнаціональних відносин у Криму, про зростання ксенофобії відносно кримських татар протягом останніх трьох років, в першу чергу з боку владних структур автономії, про чистки, що тривають у виконавчих структурах влади в автономії від представників кримських татар , спробах влади внести розкол і міжусобицю в їх середовище з метою послабити їх опір шовіністичному курсу керівництва АРК.
Було порушено також питання про проведення Міжнародного форуму з проблем відновлення прав і вирішення соціальних проблем кримськотатарського народу під егідою ОБСЄ та участі всіх провідних міжнародних організацій.
Манфред Профазі висловив намір найближчим часом відвідати Крим для вивчення ситуації, оскільки вжиття заходів щодо запобігання міжнаціональних конфліктів, протидії ксенофобії і дискримінації за етнічною та іншими ознаками є прямим обов’язком міжнародної організації, що ним представлена.
Буквально через день, аналогічна зустріч у Комітеті з прав людини і міжнаціональних відносин відбулася і з Главою представництва Управління Верховного комісаріату ООН з проблем біженців (УВКБ ООН) Олдріхом Андрусеком.
У своєму виступі О.Адрусек зазначив, що мандат УВКБ ООН поширюється не тільки на біженців, але і на проблеми депортованих сталінським режимом народів.
У цьому зв’язку він відзначив багаторічну і плідну співпрацю УВКБ ООН з Меджлісом кримськотатарського народу, нагадав про спеціальний візит до Криму Верховного Комісара Садако Огати, про нагородження у 1998 році Голови Меджлісу вищої щорічною премією УВКБ ООН – медаллю Ф.Нансена, а також повну підтримку з боку Верховного комісаріату ООН ідеї проведення Міжнародного форуму з проблем відновлення прав кримськотатарського народу.