Кримськотатарські депутати допомогли класу кримськотатарської мови в школі № 26
В середині грудня в класі кримськотатарської мови і літератури школи № 26 м. Сімферополя з’явилися жалюзі, про які і вчитель і учні давно мріяли. Це стало можливим завдяки підтримці члена Меджлісу кримськотатарського народу, депутата Сімферопольської міськради Садиха Табаха, депутата Сімферопольської міськради Сейтумера Берберова і делегата Курултаю, депутата Центральної райради м.Сімферополя Лілі Муслімової.
Розповісти про те, як йдуть справи в школі, скільки годин виділяється на вивчення рідної мови, скільки кримських татар навчається в школі і які проблеми ще є, погодилася вчитель кримськотатарської мови і літератури ЗОШ № 26 Ленуре Аджиаметова.
«У першу чергу, – сказала Ленуре оджа, – я хотіла б подякувати всім, хто допоміг нам і купив жалюзі. З ними стало набагато краще. Величезне спасибі їм за допомогу! У рамках реалізації міжнародного гранту нам утеплили школу, поставили нові вікна, зробили відкоси, але все ж я дивилася на ці вікна і думала, так, вони хороші, але що мені з ними робити адже сонце б’є в очі дітям і мені, вони не можуть зосередитися. Відгукнулися на прохання про допомогу депутати, обрані до органів місцевого самоврядування м. Сімферополя – Садих Табах, Сейтумер Берберов і Ліля Муслімова. Я дуже вдячна за такий приємний подарунок до Нового року, величезне їм спасибі!».
Ленуре оджа також розповіла, що в школі навчається 34 кримських татар, всі вони однаково стараються і вчать рідну мову.
«34 учні розділені на 2 групи молодших класів і середніх, – розповідає Ленуре оджа. На жаль, у нас дуже мало годин – 4 години на тиждень – по 2 години на обидві групи. Хотілося б більше годин, і ми віримо, що наші побажання будуть враховані у відомствах, відповідальних за освіту».
Учитель подякувала також і директору школи Любові Балашовій за те, що вона підтримує всі починання та ідеї, пов’язані з кримськотатарською мовою. Так, наприклад, за словами Ленуре Аджиаметової, в школі є «декади рідної мови», коли представники кожної національності представляють свою культуру, традиції, звичаї. Проводяться також і заходи, присвячені святам кримських татар і траурним датам.
На питання про те, чи вивчають кримськотатарську мову учні інших національностей, вона відповіла: «Так, багато хто цікавиться, але через деякий час інтерес згасає. Не знаю, чи пов’язано це з сім’єю або ще з чим іншим, але радує те, що всі діти ставляться один до одного дуже толерантно і з розумінням».
В кінці бесіди, відповідаючи на запитання, що ще необхідно для класу, педагог відповіла, дуже хотілося б, щоб клас був оснащений технікою – комп’ютером та мультимедійною дошкою. “Дуже добре було б, щоб у нас з’явився хоча б комп’ютер, але я на це навіть не сподіваюся найближчим часом», – сказав викладач.
Учні Ленуре Ажиаметової також прийшли і подякували меценатам, які допомогли класу. Вони заспівали відомі кримськотатарські пісні та прочитали вірші кримськотатарських поетів.