На мусульманському кладовищі «Абдал» у м. Акмесджиті відкрито новий ритуальний комплекс
18 липня 2012 року в Ак’месджиті (м. Сімферополь) на мусульманському кладовищі «Абдал» відбулося відкриття комплексу приміщень для здійснення ритуальних дій за ісламським звичаєм перед похованням померлих.
У відкритті комплексу взяли участь перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу, депутат ВР АРК Рефат Чубаров, Муфтій мусульман Криму hаджі Еміралі Аблаєв, імами мечетей Криму, кримськотатарська громадськість, депутати фракції «Курултай-Рух» Сімферопольської міської ради, журналісти.
«З того часу як наш народ став повертатися до Криму, ми почали клопотати про виділення землі на кладовищі «Абдал» для мусульман. 10 років тому був затверджений проект кладовища. Нинішній комплекс, у відкритті якого ми всі беремо участь, був побудований протягом одного року. Проектів було запропоновано багато, але ми вибрали цей. Цю всю роботу взяла на себе одна людина: «Я все зроблю сам», – сказав він. Зі своєї скромності він просив не називати своє ім’я», – сказав hаджі Еміралі Аблаєв.
Але на наполегливе прохання журналістів, Муфтій Криму все ж назвав мецената ритуального комплексу – це Ленур Іслямов. Слід зауважити, що Ленур Іслямов брав участь у заході разом зі своїм батьком – Едемом аг’а і молодшим сином.
Рефат Чубаров, в свою чергу, зазначив, що 20 років тому, коли кримськотатарський народ повернувся до Криму, було заплановано багато справ, у тому числі і створення на території кладовища ритуального комплексу.
«Ми повернулися на батьківщину жити, вкорінюватися, розвиватися, – сказав Рефат Чубаров. – Кілька років тому ми з Муфтієм говорили про плачевний стан наших кладовищ. Було запропоновано імамам стежити за їх станом. У наших звичаях – з повагою ставитися до наших померлих попередників: батьків, родичів, друзів. Запущені, недоглянуті кладовища повинні залишитися в минулому, бо це не в природі нашого народу».
Перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу також висловив упевненість, що «сьогоднішня подія стане прикладом і для інших кримських татар, які бажають внести свою лепту у відродження звичаїв свого народу … Я впевнений, що деякі з них візьмуться за відновлення старовинних мечетей в селах, де народилися їхні батьки і діди. Користуючись нагодою, я не тільки хотів би подякувати Ленуру Іслямову за угодну Аллаху справу, але, особливо хотів би сказати добрі слова його батькові – Едему аг’а, який виховав такого сина … »
Після огляду приміщень ритуального комплексу та урочистої передачі символічного ключа від комплексу Муфтію Криму Еміралі hаджі Аблаєву, учасники заходу здійснили спільний дуа (молебень).