Свято прощання з Букварем пройшло у школі села Аджи-К’ал (Чистеньке)
У минулому році в школі села Аджи-К’ал (Чистеньке) Сімферопольського району вперше було відкрито кримськотатарський перший клас. Дітлахи, які ще недавно не знали рідної мови, через дев’ять місяців – на святі Букваря порадували всіх володінням рідної мови.
Першокласників прийшли привітати і вручили подарунки батьки, члени Меджлісу кримськотатарського народу, депутати Верховної Ради АРК, сільської ради і члени місцевого меджлісу.
В Чистеньській УВК-гімназії навчаються 746 учнів. Більше половини з них кримські татари. Більша частина вчителів та працівників школи також кримські татари. Але незважаючи на це, перший кримськотатарський клас був відкритий тільки у вересні минулого року.
В цьому класі навчаються Абдараман Меджитов, Бекір Мустафаєв, Феріде Ібраімова, Емір Абдураманов і Шевкет Бакієв. Їх батьки написали заяви про навчання своїх дітей рідною мовою, щоб діти виховувалися в дусі національних традицій і знали свою мову. Ельзара Німетуллаєва – класний керівник, вчитель першого класу, згадує і розповідає про свої найперші уроки. Було важко, діти не те що говорити, навіть не розуміли мову свого народу. Доводилося більше говорити російською і поетапно переходити на кримськотатарську. Поступово діти почали освоювати кримськотатарську мову.
Свято прощання з Букварем пройшло наче казка, герої якої розмовляли кримськотатарською мовою. Першокласники порадували всіх своїм прекрасним виконанням пісень і віршів.
Вагомий внесок у відкриття класу внесли депутат Верховної Ради АРК, керівник управління культури та освіти Меджлісу, голова Асоціації «Мааріфчі» Сафуре Каджаметова, голова місцевого меджлісу, член виконкому Чистеньської сільради Ельміра Асанова, і підтримав їх у цій справі голова Постійної Комісії з питань міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян ВР АРК, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ремзі Ільясов.
Вони піднесли школі мультимедійний проектор, дітям – подарунки та привітали всіх зі святом.
Директор школи Любима Котолупова висловила готовність сприяти батькам у реалізації їхніх конституційних прав на навчання їхніх дітей рідною мовою. Чи зможуть у новому навчальному році п’ятдесят дітей кримських татар навчатися в класі з кримськотатарською мовою навчання, вивчаючи при цьому українську та російську мови, це вже залежить від їх громадянської позиції.