Керівництво Меджлісу ознайомилося з дослідженням громадської думки в Криму за 2011 рік
26 жовтня 2011 року в офісі Меджлісу кримськотатарського народу відбулася презентація дослідження громадської думки в Криму за 2011 рік, реалізованого на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту (скороч. “МРІ”, США).
Презентація дослідження була проведена директором дослідницького центру громадської думки «Baltic Surveys» (The Gallup Organization) Расою Алішаускене (Rasa Alisauskiene) при особистій участі голови Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва та директора Представництва «Міжнародного Республіканського Інституту” (США) в Україні Кріса Холзена (Chris Holzen).
Також на зустрічі були присутні представники програми «Міжнародний Республіканський інститут» в АРК Костянтин Плоский і Ганна Бондаренко. Меджліс представляли керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін, керівник Секретаріату Меджлісу Заїр Смедляєв, керівник земельної комісії Меджлісу Зевджет Куртумєров, а також в.о. Голови Ревізійної комісії Курултаю 5 скликання Куртсеіт Абдуллаєв.
Як повідомив Кріс Холзен, з 1994 року за підтримки Міжнародного Республіканського Інституту, в Україні проводяться дослідження громадської думки.
«Мета наших досліджень – вивчити громадську думку і ознайомити з отриманими результатами всі зацікавлені сторони, що беруть участь в політичному процесі України», – зазначив Холзен. За його словами, МРІ звернув увагу на унікальність кримського регіону та його відмінність від інших регіонів України.
У свою чергу, директор дослідницького центру громадської думки «Baltic Surveys» (The Gallup Organization) Раса Алішаускене уточнила, що перше дослідження на замовлення МРІ було проведено в листопаді 2009 року, потім прийняли рішення і про підготовку опитування в 2011 році. «З 20 вересня по 2 жовтня цього року було опитано 1200 жителів Криму, у тому числі і м. Севастополь, віком 18 років і старше методом особистого інтерв’ю у респондента дома», – повідомила Алішаускене. Як уточнили представники МРІ, допустима похибка дослідження не перевищує 2,8%. У Криму опитування проводила компанія Соціологічної групи «Рейтинг».
“Політична активність населення Криму, ставлення до мас-медіа, вступ України в ЄС, співробітництво з Росією та США, рівень напруженості в суспільстві – перелік основних питань, які були порушені в представленому дослідженні громадської думки в Криму і м. Севастополі”, – сказала Раса Алішаускене, коментуючи концепцію дослідження.
“Більша частина активних представників політичного процесу України та Криму вже ознайомлені з результатами зазначеного дослідження”, – повідомили співробітники МРІ, додавши, що найближчим часом результати дослідження громадської думки в Криму за 2011 рік будуть опубліковані на офіційному сайті Міжнародного Республіканського Інституту (http:/ / www.iri.org/).