Меню

Щорічна зустріч Меджлісу кримськотатарського народу з дипломатами

13 Березня 2018
Щорічна зустріч Меджлісу кримськотатарського народу з дипломатами

Щорічна зустріч Меджлісу кримськотатарського народу з дипломатами

Сьогодні, у Києві проходила щорічна зустріч Меджлісу кримськотатарського народу з послами іноземних держав, представниками міжнародних організацій і українськими високопосадовцями.

Під час зустрічі обговорювалися подальші кроки, необхідні з боку української держави і міжнародного співтовариства для деокупації та реінтеграції Криму. 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що правові умови для успішної реінтеграції Криму необхідно створити до деокупації півострову. “На відміну від деяких скептиків, які думають, що будь-які питання, що стосуються удосконалення статусу Автономної Республіки Крим, доцільно обговорювати після деокупації Криму, ми навпаки стверджуємо, що саме на етапі підготовки деокупації Криму ми зобов’язані створити всі правові умови, які сприятимуть успішній реінтеграції Криму в період після деокупації і забезпечуватимуть його подальший та сталий розвиток в складі української держави”, – заявив Чубаров.

“Більше того, без усілякого перебільшення ми стверджуємо, що саме переформатування статусу автономії Криму на засадах, що спираються на норми і принципи міжнародного права, в тому числі, на права корінних народів на самовизначення у формах, що не порушують територіальну цілісність існуючих держав, надаватимуть Україні, нам всім, нові важелі та механізми для скорішого відновлення державного суверенітету України над Кримом”, – додав він. У цьому зв’язку він пояснив, що з цією метою Конституційною комісією України у травні 2017 року було створено робочу групу, яка підготувала проект змін і доповнень до Конституції України в частині Криму. «Оскільки даний текст ще не розглянутий Конституційною комісією, ми утримуємося від його публічного поширення”, – сказав Чубаров. Водночас він назвав основні положення пропонованих змін: “Джерелом особливого статусу Кримської автономії є право кримськотатарського народу на самовизначення. Конституція Кримської автономії має ухвалюватися представницьким органом автономії за погодженням із Курултаєм кримськотатарського народу. Кримськотатарська мова використовується у всіх сферах суспільного життя поряд з державною мовою, окрім тих сфер, які будуть визначені окремо законом. Значущі для розвитку автономії питання мають ухвалюватися за попередньою згодою представницьких органів кримськотатарського народу».

“Такі принципи, на наше переконання, укріплюють територіальну цілісність України в Криму і унеможливлюють у майбутньому порушення державного суверенітету української держави на будь-якій її території”, – сказав Чубаров.

Традиційна зустріч проводиться з 2011 року за ініціативою Лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.