Лідер кримськотатарського народу попереджає про можливість кровопролиття
31 березня 2014 року лідер кримськотатарського народу, національної меншини в Криму, попередив про можливість кровопролиття в Криму та півдні України.
«Найбільше занепокоєння у нас викликає можливість збройного конфлікту і великого кровопролиття в Криму», – заявив Мустафа Джемілєв, народний депутат Парламенту України в ексклюзивному інтерв’ю кореспонденту СNN Крістіан Аманпур.
Українські військові будуть воювати, у випадку, якщо російські військові просунуться вглиб України, незважаючи на нерівність сил.
«Не має значення, наскільки ми слабкі, у військовому відношенні, в порівнянні з Росією … ми відкриємо вогонь» .
«Ми відкриємо вогонь, якщо (російська) армія просунеться углиб материка. І навряд чи це буде в інтересах Росії або Президента Путіна, але ми не може виключати ніяких подій».
«Але все це призведе до кровопролиття».
Що стосується Росії, то анексія Криму є доконаним фактом.
Прем’єр Міністр Росії Дмитро Медведєв прибув сьогодні 31 березня 2014 року до Криму з метою завоювати прихильність місцевих жителів обіцянками підвищити зарплати, якісною освітою і охороною здоров’я, а також створенням спеціальної економічної зони в Криму.
М.Джемілєв дав своє інтерв’ю в Нью-Йорку, куди він приїхав з проханням до Організації Об’єднаних Націй про наведення міжнародного порядку.
Він заявив, що здача Криму Росії буде порушенням Будапештського Меморандуму 1994 р., згідно з яким Росія і Захід гарантували територіальну цілісність України.
«Це буде великою трагедією для всіх кримчан, не тільки для кримських татар, а й для етнічних українців і десятків тисяч етнічних росіян, які не бажають ставати громадянами Росії».
Росія стверджує, що більше 95 % кримчан проголосувало за приєднання до Росії на референдумі, який проводився у присутності російських військ, проте М.Джемілєв каже, що це навряд чи можна назвати репрезентативним голосуванням.
«Офіційні власті стверджують, що за офіційними даними 82 % населення Криму взяло участь у голосуванні, проте, існують свідчення, що насправді в голосуванні взяло участь лише 32,4 % населення Криму».
Він сказав, що ці дані є «досить точними».
Кримські татари, які за його словами становлять 14 % населення Криму, бойкотували голосування. М.Джемілєв заявив, що проголосувало лише 0,5 % кримських татар.
М.Джемілєв мав можливість викласти свої аргументи особисто Президенту Росії Володимиру Путіну по телефону напередодні проведення референдуму в Криму.
«У нас відбулася півгодинна розмова».
«Я сказав пану Путіну, що ми не визнаємо його майбутній референдум, тому що це абсурд проводити референдум під окупаційним режимом і цей режим суперечить деяким елементарним, основним нормам».
«Майбутнє будь-якого регіону України не може визначатися на місцевому рівні без згоди решти частини країни», – заявив він.
Західні країни спробували покарати Росію за її дії і запобігти подальшій агресії, шляхом накладення візових заборон і заморожування коштів деяких російських та українських чиновників.
Джемілєв розглядає дані спроби, як комарині укуси і заявляє, що санкції повинні бути більш ефективними».
Кореспондент CNN Аманпур поцікавилася: була б ситуація такий як сьогодні, якби Україна не відмовилася від своєї ядерної зброї, яке залишалося на її території після розпаду Радянського Союзу?
– «Природно», – відповів він.
«Тому що це дуже небезпечно здійснювати беззаконні дії щодо ядерної держави».
«Зараз у парламенті обговорюється питання про те, щоб докласти всіх зусиль, щоб знову стати ядерною державою, незалежно які зусилля для цього знадобиться докласти. Я впевнений, що якщо ми були ядерною державою, цього б не сталося».