4 роки тому Верховна Рада ухвалила Закон України «Про корінні народи України»

4 роки тому Верховна Рада ухвалила Закон України «Про корінні народи України»
Закон України «Про корінні народи України» був ухвалений Верховною Радою 1 липня 2021 року. Президент України Володимир Зеленський підписав закон 21 липня, а набув він чинності 23 липня 2021 року.
Згідно закону, корінними народами України визнаються: кримські татари, караїми, кримчаки.
В документі пояснюється, що корінний народ України – це автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України.
Важливо розрізняти терміни “корінний народ” і “національна меншина”, оскільки останні мають етнічно споріднені держави поза межами країн свого проживання, на відміну від корінних народів. В Україні проживає багато представників національних меншин, а от корінних народів — лише три.
Закон визначає правовий статус корінних народів України та встановлює гарантії щодо захисту їхніх прав та інтересів. Він спрямований на максимальний захист культурних, інформаційних та інших прав корінних народів, а також на надання їм механізмів та інструментів для роботи з Українською державою. Серед іншого, визнаються представницькі органи корінних народів.
Проте, за 4 роки від схвалення, не всі пункти Закону імплементовані. Так, досі Кабінетом Міністрів України не закріплено за Меджлісом кримськотатарського народу статус представницького органу корінного народу.