Новости

Главам дипломатичних установ іноземних держав та очільникам місій і представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні 02 сентября 2020 года

Шановні пані та панове Посли і Глави місій і представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні!

У тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму пройшла нова хвиля політичних переслідувань і репресій проти кримських татар.

Так, 31 серпня 2020 року, після проведення обшуків в будинках Айдера Кадирова (с. Розливи Нижньогірського району), Айдера Аблякімова (с. Сонячна долина Судакського району), Ридвана Умерова (м. Судак) та Енвера Топчі (смт. Ічкі Совєтського району) зазначених осіб було незаконно затримано та вивезено до приміщення Управління ФСБ Росії, де вони допитувалися до пізньої ночі без доступу адвокатів та без передачі їм води і їжі.

Всім зазначеним вище кримським татарам висунуто звинувачення за статтею 205.6 Кримінального кодексу РФ «Неповідомлення про злочин» і до них вжито заходів щодо обмеження свободи у формі підписки про невиїзд.

Того ж дня, 31 серпня 2020 року, на судовому засіданні Південного окружного військового суду в місті Ростов-на-Дону (Росія) державне обвинувачення Російської Федерації зажадало від суду визнати винними і призначити терміни ув'язнення в колонії суворого режиму наступним кримським татарам:

Мемету Белялову  21 рік ув'язнення;

Марлену Асанову  20 років ув'язнення і грошовий штраф в розмірі 800 000 рублів;

Тимуру Ібрагімову  20 років ув'язнення;

Сейрану Салієву  19 років ув'язнення;

Ернесу Аметову  17 років і 6 місяців ув'язнення;

Едему Смаїлову  17 років і 6 місяців ув'язнення;

Серверу Мустафаєву  17 років ув'язнення;

Серверу Зекірьяєву  15 років ув'язнення.

Остаточне рішення суду може відбутися вже до кінця даного тижня, але вже сьогодні можна сказати, що всі вимоги органів прокуратури судилищем будуть задоволені.

Шановні пані та панове дипломати!

Цілком очевидно, що кримінальні справи над вищезазначеними громадянами України, як й іншими активістами, кримськими татарами  політичними в’язнями, є повністю сфабрикованими, самі суди – неправомірними, що виконують роль судилищ з метою залякування кримськотатарського народу та етнічних українців, які проживають на тимчасово окупованій території Криму.

Але ж строки ув’язнення, які виносяться політв’язням-кримським татарам російською владою не умовні, а цілком реальні. Вже понад 200 малолітніх дітей в сім'ях кримських політв'язнів залишилися без батьківської опіки і любові.

Можливо, деяким європейським політикам, які закликають до діалогу з президентом РФ Володимиром Путіним, не захочеться погодитися з нами, але правда полягає в тому, що найближчою метою російських окупантів є повне витіснення кримськотатарського народу – корінного народу Криму – за межі Кримського півострова, який російські окупанти перетворюють у військовий форпост, за допомогою якого РФ прагне контролювати регіони Азовського, Чорного та Середземноморського морів.

Користуючись цією нагодою та засвідчуючи вам свою повагу, прошу вас донести вищевикладену інформацію до Президентів, керівників Урядів і Парламентів ваших країн з метою сприяння ними негайному звільненню незаконно затриманих та утримуваних у Російській Федерації громадян України – кримських політв’язнів.

Знаючи прихильність урядів ваших держав принципам і цінностям демократії, нормам міжнародного права і міжнародних зобов'язань, взятих на себе в якості держави-члена ООН та ОБСЄ, Ради Європи та / або Європейського Союзу, від імені Меджлісу кримськотатарського народу закликаю їх до задіяння всіх можливих заходів, спрямованих на виконання Російською Федерацією у повній мірі резолюцій ГА ООН 68/262 від 27 березня 2014 року «Територіальна цілісність України» та «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» 2016-2019 рр. та наказу Міжнародного суду ООН щодо застосування запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

 

Рефат Чубаров,

Голова Меджлісу кримськотатарського народу,

02 вересня 2020 року,

м. Київ

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.