Новости

Закликаємо всі держави-члени ЄС слідувати Резолюції Європейського Парламенту від 19 вересня 2019 року 20 мая 2021 года

У тексті Заяви ЄС в ОБСЄ «Щодо ситуації з правами людини в незаконно анексованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі» за наполяганням Португалії, яка з 1 січня 2021 року здійснює піврічне головування в Раді Європейського Союзу, вилучена згадка про 77-мі роковини геноциду кримськотатарського народу.

У попередніх заявах ЄС, які приймалися напередодні 18 травня, завжди вказувалося на трагічні події 18-20 травня 1944 року.

Нагадаю, що у заяві Меджлісу кримськотатарського народу від 18 травня 2021 року щодо 77-х роковин геноциду кримськотатарського народу говориться, що «в умовах російської окупації Криму, коли над його корінним народом, як і 77 років тому, нависла загроза знищення, лише об'єднанням зусиль України і міжнародного співтовариства по деокупації Криму можна відвести нову біду від кримськотатарського народу і уникнути повторення геноциду 1944 року».

Висловлюємо жаль у зв'язку з прикрою розбіжністю, яка сталася при підготовці вищезгаданої Заяви ЄС та закликаємо всі держави-члени ЄС слідувати Резолюції Європейського Парламенту від 19 вересня 2019 року «Про важливість збереження історичної пам'яті для майбутнього Європи», згідно з якою підлягають категоричному засудженню «акти агресії, злочини проти людства та масові порушення прав людини, скоєні нацистським, комуністичним і іншими тоталітарними режимами».

 

Рефат Чубаров,

Голова Меджлісу кримськотатарського народу,

20 травня 2021 року,

м. Київ

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.