Новости

Відбулася зустріч з заступником Міністра закордонних справ Чеської Республіки 27 мая 2021 года

27 травня 2021 року в офісі Меджлісу кримськотатарського народу відбулася зустріч з заступником Міністра закордонних справ Чехії паном Алешом, якого супроводжували директорка Східноєвропейського департаменту МЗС Чеської Республіки Єва Дворакова, Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула, заступник посла Іржі Прецлік та співробітники посольства Чехії в Україні.

Від Меджлісу кримськотатарського народу у зустрічі взяли участь національний лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, члени Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, Різа Шевкієв та Гаяна Юксель.

В ході зустрічі було обговорено широке коло питань, пов'язаних з ситуацією в тимчасово окупованому РФ Криму, підготовкою заходів «Кримської платформи», взаємодією Меджлісу кримськотатарського народу і кримськотатарських громадських організацій з чеськими урядовими та неурядовими організаціями.

Члени Меджлісу кримськотатарського народу відзначили, що Чехія була першою країною з числа країн-членів ЄС, яка почала, ще у 2010 році, реалізацію гуманітарних проектів в Автономній Республіці Крим, зокрема спрямованих на розширення толерантності в кримському суспільстві через розвиток етнічного туризму. Члени Міллій Меджлісу висловили вдячність чеському народові та Уряду Чехії за підтримку територіальної цілісності України, невизнання спроб анексії РФ Криму та захист прав кримськотатарського народу в умовах російської окупації...

На завершення зустрічі сторони домовилися продовжувати консультації і зустрічі з метою інформування та обговорення один з одним питань, що становлять взаємний інтерес і служать зміцненню добросусідських відносин між Чехією та Україною.

Рефат Чубаров,

27.05.21

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.