Новости

İnşaAllah, сьогоднішні труднощі також залишаться позаду 22 марта 2020 года

Окупанти, як і коронавірус, приходять і уходять!
İnşaAllah, сьогоднішні труднощі також залишаться позаду.

Бережімо себе, своїх близьких і своїх друзів!
Бережімо Крим!

В останні дні по всьому світу вживаються безпрецедентні заходи безпеки, спрямовані на те, щоб зупинити подальше розширення захворювання на коронавірус.

Новини з багатьох країн про кількість хворих, тих, хто видужав і, на жаль, померлих більше схожі на зведення щодо бойових втрат з місця, де відбуваються бойові дії.

Загрозливе для життя людей захворювання не знає кордонів. Коронавірус, з тією чи іншою мірою інтенсивності, охопив всі материки.

У ситуації, що відбувається, заходи попереджувального характеру, які здійснюються державами, можуть стати ефективними лише в тому випадку, коли абсолютно всі громадяни будуть виконувати елементарні правила профілактики коронавірусної інфекції.

Особливо важливо дотримуватись рекомендацій з профілактики нової коронавірусної інфекції тим, кому 60 і більше років.

Про ці та інші рекомендації щодо основних правил особистої поведінки в умовах епідемії коронавірусу кожен з вас може прочитати на спеціалізованих медичних сайтах.

При цьому слід уникнути в своїй поведінці двох діаметрально протилежних за своєю суттю форм поведінки, здатних ускладнити ваше життя: паніку і безтурботність.

Уникнути подібних форм поведінки в умовах задіяння вами максимальних запобіжних заходів, в тому числі і відмови від участі в масових заходах і обмеження особистих фізичних контактів зі своїми друзями, вам допоможуть спілкування в колі сім'ї, зосередження на домашніх роботах, громадська та соціальна активність за допомогою соціальних мереж, скайпу, інших технологічних новацій сучасного світу.

Ще 16 березня 2020 року нами була розміщена інформація про порядок організації роботи центрального офісу Меджлісу кримськотатарського народу в Києві. За цим посиланням кожен зможе знайти вказівку на те, як можна зв'язатися з керівництвом і членами Меджлісу кримськотатарського народу, які проживають проти своєї волі за межами Криму.

Зрозуміло, кожен з вас, при необхідності, так само легко зможе зв'язатися з членами Меджлісу кримськотатарського народу і активістами кримськотатарського національного руху, які проживають у тимчасово окупованому Криму. Їхні телефони та адреси акаунтів широко відомі в Криму.

Меджлісом кримськотатарського народу будуть підтримані ініціативи кримськотатарської громадськості зі створення нових ефективних форм віддаленої взаємодії і спілкування між собою співвітчизників з метою надання один одному взаємної допомоги в період існування загрози коронавірусної інфекції.

Такі форми віддаленої взаємодії співвітчизників з метою взаємодопомоги особливо важливі в умовах тимчасово окупованого РФ Криму. Наші спостереження за ситуацією в Криму і спілкування із співвітчизниками свідчать про те, що російська окупаційна влада Криму не здійснює ефективних заходів безпеки, спрямованих проти розширення захворювання коронавірусом. Більш того, до останніх днів в Криму на офіційному рівні заохочувалося зневажливе і глузливе ставлення людей до загрози захворювання коронавірусом.

В умовах окупованого РФ Криму основною формою нашого сприяння співвітчизникам і всім громадянам України, які проживають на півострові, з'явиться регулярне оприлюднення та інформування спеціалізованих міжнародних організацій, включаючи Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) про всі випадки захворювання коронавірусом в Криму, а також аналіз дій окупаційної влади Криму в умовах епідемії коронавірусної інфекції.

Ми здійснимо всі зусилля для того, щоб змусити Росію відповідно до міжнародного гуманітарного права нести в повній мірі відповідальність у якості держави, яка окупувала Крим.

І на завершення...
У найважчі періоди своєї історії кримськотатарський народ зберігся завдяки своєму духовному і культурному єднанню, історичній пам'яті і політичній культурі, відданості Криму і мужності активістів національного руху, загальнонаціональному прагненню забезпечити щасливе майбутнє народу на своїй землі.

İnşaAllah, сьогоднішні труднощі також залишаться позаду.

Окупанти, як і коронавірус, приходять і уходять!

Бережімо себе, своїх близьких і своїх друзів!

Бережімо Крим!

 

Рефат Чубаров,

Голова Меджлісу кримськотатарського народу,

Київ, 22 березня 2020 року

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.