Новости

«Qara Yanvar» («Чорний січень»)... 20 января 2020 года

У ніч на 20 січня 1990 року радянська армія штурмувала Баку з метою розгрому Народного фронту Азербайджану і порятунку влади Комуністичної партії в Азербайджані.

Суттю введення Москвою збройних підрозділів радянської армії до Баку, а також взяття під посилену охорону стратегічних об'єктів по всій республіці було випередження будь-яких дій азербайджанського народу на шляху до проголошення незалежності Азербайджану.

Вступ армійських частин до Баку супроводжувався численними актами умисних вбивств мирного населення. Солдати періодично відкривали вогонь з автоматів і кулеметів. В результаті силової акції радянської армії було вбито 137 і поранено більше 700 мирних жителів Азербайджану.

У День всенародної скорботи, що відзначається в Азербайджані 20 січня, члени Меджлісу кримськотатарського народу висловлюють азербайджанському народові щирі співчуття і виказують шану пам'яті шехідів 20 січня.

 

Рефат Чубаров,
Голова Меджлісу кримськотатарського народу,
м. Київ, 20 січня 2020 року

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.