Новости

Президент України має чітко сказати: «Крим і Донбас повертаються разом!» 29 ноября 2019 года

Очевидно, що зустріч у форматі «нормандської четвірки» в Парижі 9 грудня 2019 року неминуча.

Розумію, що Президент України Володимир Зеленський ретельно готується до майбутньої зустрічі.

Так, я знаю, що серед питань, що планують обговорити в ході майбутньої зустрічі, немає питання про деокупацію Криму.

До того ж, мене дуже турбує те, що в останні тижні Президент України Володимир Зеленський припинив публічно говорити про свій намір підняти тему деокупації Криму в ході зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі.

Ні, я не закликаю Президента України ламати в дні, що залишилися, узгоджений порядок денний. Хоча б тому, що в такому випадку зірветься сама зустріч, на яку Україна вже дала згоду.

Але я знаю, що, якщо в ході саміту Президентом України публічно і на весь світ не буде оголошена позиція України щодо тимчасово окупованого Криму, це може стати початком територіальної дезінтеграції України.

Тому я закликаю Президента України Володимира Зеленського включити в текст свого вступного слова на саміті в Парижі таке речення:

– «Виступаючи в якості Президента України гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, заявляю про незмінну позицію України як на даному саміті, так і на будь-яких інших майбутніх зустрічах та обговореннях, що відбуватимуться, яка полягає у наступному – «повне відновлення територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з Автономною Республікою Крим, містом Севастополем та прилеглими акваторіями Чорного і Азовського морів».

P.S. Порядок слів не має значення, головне, щоб збереглася суть того, що має сказати Президент у Парижі: «Крим і Донбас повертаються разом!»

 

Рефат Чубаров,

29.11.19

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.