Новости

Свободу громадянському журналісту Наріману Мемедемінову! 27 сентября 2019 года

Мемедемінов Наріман народився 7 травня 1983 року в Узбекистані.

Сім'я Мемедемінових змогла повернутися до Криму з місць депортації кримськотатарського народу і оселитися в селі Фронтове поблизу Севастополя в 1991 році.

У 2001 році Наріман закінчив середню школу, але відразу продовжити навчання не зміг. У 2004 році він поступив вчитися до Тернопільського національного економічного університету на факультет міжнародної економіки та завершив навчання у 2009 році, отримавши диплом спеціаліста.

Наріман Мемедемінов одружений, має 3 дітей: дочку Зейнеп (2007), синів Ібрагіма (2010) і Біляла (2014 року народження).

З моменту російської окупації Криму і початком репресій проти кримськотатарського народу Наріман став висвітлювати події, що стали відбуватися на півострові. Він був активістом і громадянським журналістом, який висвітлював вторгнення російських карателів в будинки мирних жителів Криму, незаконні обшуки і арешти кримських татар. Завжди намагався встигнути на допомогу кожному, хто стикався з несправедливістю.

22 березня 2018 року карателі ФСБ РФ провели обшук в будинку Нарімана Мемедемінова, по завершенню якого він був незаконно затриманий за сфальсифікованими звинуваченнями.

27 вересня 2019 року, в ході засідання Північно-Кавказького окружного військового суду (м. Ростов-на-Дону), прокурор зажадав позбавити громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова волі строком на 6 років.

Держзвинувачення також звернулося до суду з вимогою заборонити Наріману Мемедемінову адмініструвати інтернет-сайти терміном на 5 років.

Як Голова Меджлісу кримськотатарського народу приєднуюся до флешмобу на підтримку громадянського журналіста з Криму Нарімана Мемедемінова.

Закликаю всіх волелюбних людей різних країн і континентів також приєднатися до цього флешмобу: знімайте короткі відео або вставте свої фото зі словами підтримки і публікуйте їх на своїх сторінках у соцмережах з хештегом:

#freememedeminov

#Свободу_Наріману

 

Рефат Чубаров, 

27.09.2019

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.