Новости

Звернення Меджлісу до народних депутатів України IX скликання 29 августа 2019 года
Шановні народні депутати України!
 
29 серпня 2019 року Верховна Рада України IX скликання збирається на першу сесію.
 
Користуючись нагодою, щиро вітаємо вас з обранням народними депутатами України та бажаємо вам сміливості, відповідальності та мудрості в прийнятті рішень, спрямованих на збереження, укріплення і подальший розвиток Української держави.
 
Закликаємо вас у своїй діяльності керуватися інтересами держави і всіх її громадян, зокрема і особливо тих, які проживають на тимчасово окупованих територіях та зберігають вірність Україні і відданість своїй землі.
 
Очікуємо задіяння вами усіх зусиль для відновлення в короткі терміни територіальної цілісності і забезпечення державного суверенітету України в межах її міжнародно визнаних державних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та м. Севастополь, захисту законних прав та свобод громадян України.
 
Особливо звертаємо вашу увагу на необхідність завершення роботи по внесенню змін до Розділу Х Конституції України «Автономна Республіка Крим».
 
Як вам відомо, в рамках діяльності Конституційної комісії України спеціально створеною нею Робочою групою на чолі з доктором юридичних наук, професором Буткевичем В.Г. та за активною участю Меджлісу кримськотатарського народу розроблений законопроект «Про внесення змін до Розділу Х Конституції України (щодо Автономної Республіки Крим)», який передбачає удосконалення існуючого статусу АРК як невіддільної складової України та вказує на те, що джерелом особливого статусу Кримської автономії є право кримськотатарського народу на самовизначення як корінного народу в Україні.
 
Одночасно з законопроектом «Про внесення змін до Розділу Х Конституції України (щодо Автономної Республіки Крим)» також підготовлені два законопроекти, які йдуть в пакеті з вищевказаним проектом – законопроекти «Про статус кримськотатарського народу» та «Про корінні народи в Україні».
 
Ми переконані, що саме зі схваленням вказаних вище законопроектів України наша держава здійснить кардинальний крок на шляху ліквідації наслідків геноциду, скоєного радянською владою по відношенню до кримськотатарського народу та відновлення його прав як корінного народу України.
 
Українська держава, впроваджуючи загальновизнані міжнародні і європейські принципи та правові норми, продемонструє всьому світові європейську ідентичність Українського народу та незворотність європейського та євроатлантичного курсу України, значно послабить спроби політичного реваншу з боку як внутрішніх, так і зовнішніх антиукраїнських сил, і в кінцевому підсумку зміцнить свій національний суверенітет.
 
З удосконаленням статусу Автономної Республіки Крим з опорою на природне право корінного народу Криму на самовизначення та у формі національно-територіальної автономії в складі незалежної Української держави Україна отримає можливість залучення ефективних правових інструментів у вигляді широкого пласту міжнародного гуманітарного права – права корінних народів – на всіх міжнародних майданчиках, де обговорюватимуться питання відновлення територіальної цілісності України та деокупації Криму.
 
Ми виходимо з того, що питання правового регулювання статусу невіддільної частини України – тимчасово окупованого Криму та відновлення прав кримськотатарського народу, в силу своєї актуальності та значущості для сьогодення і майбутнього нашої держави, його цілісності і незалежності, повинні стати пріоритетними у вашій діяльності.
 
Шановні народні депутати України!
Історія так розпорядилася, що діяльність кожного з вас у Верховній Раді України – єдиному органі законодавчої влади в Україні припадає на період найжорстокіших випробувань і викликів перед Українським народом і Українською державою.
 
Ми щиро бажаємо вам гідних відповідей всім випробуванням і викликам!
 
 
Прийнято у порядку надзвичайного режиму діяльності
Меджлісу кримськотатарського народу, введеного 26.04.16,
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров,
Київ, 28 серпня 2019 року

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.