Новости

Рефат Чубаров: Ми вимагаємо від держави поваги до жертв геноциду кримськотатарського народу! 13 мая 2019 года

18 травня в Україні встановлений як День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Київська міська державна адміністрація на цей день запланувала… масові розважально-видовищні заходи.

Як відомо, Постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року№792-VIII «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» 18 травня в Україні встановлено як День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Щорічно, напередодні і в день 18 травня в Києві, у ряді обласних центрів і міст України на державному рівні проводяться меморіальні заходи, присвячені пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Також кримськотатарською громадськістю організовуються жалобні заходи і в тимчасово окупованому Криму, на які не допускаються представники окупаційної влади.

У поточному році 18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу припадає на суботній день.

В той же час, починаючи з 2003 року, щорічно, у третю суботу травня в Україні відзначається День Європи.

Традиційно з нагоди Дня Європи на центральних площах Києва і великих міст країни (Харкова, Одеси, Запоріжжя та ін.) організовуються і проводяться святкові заходи, презентації історії і культури країн Європи, концерти популярної музики за участю українських та європейських виконавців.

Викликає жаль те, що далеко не всі місцеві влади внесли корективи в заплановані ними заходи таким чином, щоб уникнути 18 травня (субота) проведення на своїх територіях масових і видовищних розважальних заходів.

Гірше того, усвідомлюючи, що 19 травня (неділя) у пам'ятному календарі України вказано як День пам'яті жертв політичних репресій і з метою упередити на свою адресу звинувачення в неповазі пам'яті жертв комуністичного режиму, організатори проведення Дня Європи в Україні основні видовищно-розважальні заходи намітили саме на 18 травня.

Особливо відзначилися своєю зневагою і цинізмом по відношенню до трагедії кримськотатарського народу чиновники КМДА.

Меджліс кримськотатарського народу закликає Кабінет Міністрів України, органи місцевої виконавчої влади, громадські та політичні організації з повагою поставитися до пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, керуватися Постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року № 792-VIII «Про визнання геноциду кримськотатарського народу».

Вважаємо за необхідне Кабінету Міністрів України вжити термінових заходів, спрямованих на забезпечення поваги як до пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, так і до пам'яті жертв політичних репресій.

 

Голова Меджлісу 

кримськотатарського народу

Рефат Чубаров

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.