Новости

Рефат Чубаров: Чому розлютився Путін і сказилися депутати Державної Думи РФ? 11 июня 2021 года

18 травня 2021 року Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради України законопроект «Про корінні народи України», визначивши його як невідкладний для позачергового розгляду парламентом країни.

Доповідати законопроект на пленарному засіданні Верховної Ради України доручено віце-прем'єр-міністру України – Міністру з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексію Резнікову.

Ми не сумнівалися в тому, що внесення до парламенту України довгоочікуваного законопроекту, спрямованого на врегулювання правового статусу корінних народів України, приверне увагу російських політиків, бо відомо, що Москва уважно відстежує всі процеси в Україні, які об'єктивно наближають час деокупації Криму.

Однак ми не могли припустити, що законопроект, покликаний розтлумачити термін «корінні народи», що входить в кілька статей Конституції України і який використовується в інших правових актах, а також закріплення в законодавстві країни прав корінних народів, що випливають з міжнародних зобов'язань України, викличуть настільки шалену істерику у Росії.

Безпрецедентна атака Москви на законопроект «Про корінні народи України», закамуфльована під турботу про російську та інші національні меншини, насправді викликана панікою очільників Кремля, які усвідомлюють неминучість відновлення Україною свого суверенітету над тимчасово окупованим Кримським півостровом і прилеглими до нього акваторіями Чорного та Азовського морів.

Політичне оточення Путіна не може не розуміти, що Україна посилює власні безперечні права на Крим, залучаючи до багатьох наявних аргументів широкий пласт міжнародного права в частині прав корінних народів.

Зрозуміло, що з прийняттям Верховною Радою України ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським законопроекту «Про корінні народи України» вщент розноситься один з часто використовуваних Путіним і його оточенням симулякрів, який вони називають «народ Криму».

Власне цим пояснюється небувалий антиукраїнський шабаш, що розгорнувся в ці дні в Росії та очолений безпосередньо депутатами Державної Думи РФ і самим Путіним.

Отже, Президент Володимир Зеленський показав приклад політичної відповідальності у врегулюванні важливої сфери міжнаціональних відносин в Україні, ініціювавши розгляд законопроекту «Про корінні народи України».

Сподіваємося, найближчим часом народні депутати України прийняттям даного закону зроблять також важливий крок на шляху до створення української політичної нації та укріплення Української держави.

 

Голова Меджлісу

кримськотатарського народу

Рефат Чубаров,

11.06.2021

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.