Новости

З Днем прав людини! 10 декабря 2020 года

10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН схвалила Загальну декларацію прав людини, яка увібрала в себе невід'ємні права, притаманні кожній людині незалежно від її раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного або соціального походження, майнового, станового або іншого положення.

В подальшому Загальна декларація прав людини стала основою для прийняття двох надзвичайно важливих для розвитку сучасного міжнародного співтовариства документів  Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права, які мають обов'язкову юридичну силу для переважної більшості держав-членів ООН.

Загальна декларація прав людини зобов'язує захищати і заохочувати права людини.

Разом з тим універсальний характер Загальної декларації прав людини останнім часом стає предметом системних нападів з боку авторитарних лідерів і політиків-популістів, готових заради збереження себе при владі жертвувати як правами громадян своїх країн, так і життям і здоров'ям громадян інших держав.

Однією з держав, яка брутальним порушенням взятих на себе міжнародних зобов'язань підриває основи світової системи глобальної безпеки, є Російська Федерація.

Тимчасова окупація Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя стала причиною зафіксованих серйозних порушень і зловживань, скоєних по відношенню до мирних жителів Криму, зокрема позасудових вбивств, викрадень, насильницьких зникнень, політично мотивованих переслідувань, дискримінацій, утисків, залякувань, насильств, довільних затримань і арештів, тортур і жорстоких поводжень, зокрема з метою домогтися свідчень, розміщень в психіатричний стаціонар, примусових переміщень, депортацій з Криму до Російської Федерації, а також посягань на інші основні свободи, включаючи свободу вираження думок, свободу релігії або переконань, свободу асоціації та право на мирні зібрання.

Російська Федерація спішно вчиняє дії, спрямовані на штучну заміну етнічного та демографічного складу населення Криму, витіснення кримськотатарського народу  корінного народу Криму  за межі півострова.

Незаконні і злочинні дії російської окупаційної влади на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, спрямовані на викорінення всіх форм інакомислення і протидії окупації, такі як масові переслідування членів Меджлісу кримськотатарського народу і членів місцевих представницьких органів кримських татар, громадських активістів, правозахисників, журналістів, адвокатів, мають бути припинені міжнародними організаціями, включаючи ООН, ОБСЄ, Раду Європи.

Зайве говорити про те, що Російську Федерацію повинні примусити звільнити тимчасово окуповані нею Крим та окремі райони Донецької та Луганської областей.

Kерівники Російської Федерації, включаючи президента Путіна, попереднього і чинного голів Державної Думи РФ – Сергія Наришкіна та В'ячеслава Володіна, голову Ради Федерації РФ Валентину Матвієнкобезпосередньо винні у вчиненні дій, що призвели до військової агресії Росії проти України, вони мають бути притягнуті до карної відповідальності за порушення ними міжнародного гуманітарного права.

Від імені Меджлісу кримськотатарського народу і себе особисто вітаю всіх громадян України з Днем прав людини.

Закликаю всіх і кожного сприяти забезпеченню в Україні прав і основоположних свобод людини.

 

Рефат Чубаров,

Голова Меджлісу кримськотатарського народу,

Київ, 10 грудня 2020 року

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.